A nacionalista Bháratíja Dzsanata Párt (BJP) szövetségeseivel éppen hogy abszolút többséget szerzett, hiszen az 543 parlamenti helyből 272 mandátumra tett szert. Súlyos vereséget szenvedett az eddig kormányzó Kongresszus Párt, amely kénytelen lesz beérni 47 mantátummal. Túlnyomórészt e párt kormányzott Indiában a függetlenség elnyerése óta. "Elfogadjuk a választók akaratát, beismerjük vereségünket" - jelentette ki a tömörülés egyik vezető politikusa, Szatjavrat Csaturvedi. Szóvivőjük, Radzsiv Sukla nagyon kiábrándító eredményről beszélt. Szerinte Modi teljesíthetetlen ígéreteinek köszönheti nagyarányú győzelmét és persze annak, hogy a választók hittek is neki.
Mindez azt jelenti, hogy a jövőben a sajátos kijelentéseiről ismert Modi uralhatja hazája politikát. Célja a gazdaság fellendítése, a munkahelyteremtés. Jelentősebb pénzt fordítana az energiapolitikára, az infrastruktúrára. Modi teaárusból válhat miniszterelnökké. Politikai pályáját egy szélsőséges hindu szervezetnél kezdte. Sosem tett lakatot a szájára, nem rejtette véka alá az iszlámról alkotott megvető véleményét. Igaz, kemény retorikáján valamelyest finomított a választási kampány során. Gudzsarat államban 2002-ben az ő kormányzása alatt törtek ki vallási jellegű összetűzések, amelyekben több mint ezer személy, jórészt muzulmánok haltak meg. Sosem tárták fel, Modi szerepét a pogromokban. Nagy sajnálatot nem mutatott a meggyilkoltak iránt. még tavaly is olyan "kutyakölyköknek" nevezte őket, akiken "átgázolt egy autó". Kijelentését nem kis felháborodással fogadta India 138 milliós muzulmán közössége.
Az indiai parlamenti választást több szakaszban rendezték meg, az utolsó felvonást hétfőn tartották. Április eleje óta 814 millióan adhatták le szavazatukat. A részvétel történelmien magas, 66 százalékos volt.