Hangsúlyozta, hogy a helyzet kezelése során fontos érdek a bankrendszer stabilitása is. A politikus elmondta: üdvözlik az Ab-nek a devizahitelezéssel kapcsolatos döntését, mert az lehetőséget biztosít a törvényhozásnak arra, hogy módosítsa a szerződések tartalmát.
"Úgy tudjuk, hogy április, május elején lehet az Európai Bíróságnak döntése, a Kúria függetlenül attól, hogy indokolt-e vagy sem, de ezt meg akarja várni. Májusban, mi arra számítunk, hogy lesz kúriai döntés, és akkor nagyon hamar, akár még a tavaszi ülésszakban, vagy ha lesz rendkívüli ülésszak, akkor június-júliusban az Országgyűlés tud olyan törvényt elfogadni, ami véglegesen rendezheti ezt a kérdést" - mondta Gulyás Gergely. Az Ab határozatában kimondta, hogy törvénnyel módosíthatók korábban megkötött szerződések, ám ebben az esetben is figyelembe kell venni minden fél méltányos érdekeit, érdekegyensúlyra kell törekedni.
A devizahiteleseknek nincs újabb négy évük - reagált Pápa Levente, az Együtt-PM szövetség gazdaságpolitikusa Gulyás szavaira. Pápa közleményében úgy fogalmazott: amikor Bajnai Gordon átadta a kormányzást, 60 ezer devizahiteles család volt bajban, mára ez a szám negyedmillióra nőtt, ráadásul a kormány meggyengítette a forintot, amivel "devizahitelesek százezreinek okoz álmatlan éjszakákat". Szerinte a Fidesz leszerepelt a devizahitelesek ügyében is, "kormányváltásra van szükség, hogy ez a probléma megoldódhasson". Pápa Levente azt ígérte, ha kormányra jutnak, visszaállítják azt a szabályt, hogy a munkanélkülivé váló devizahiteleseknek két évig csak havi tízezer forint törlesztőrészletet kell fizetniük, így haladékot kapnak, és nem veszítik el otthonukat.
Az új Országgyűlés első dolga lesz, hogy a Kúria határozata után azonnal meghozza azokat a döntéseket, amelyek már az idén segítséget nyújtanak majd a devizahiteles családoknak - közölte Fidesz sajtóirodája. Tájékoztatásuk szerint a kabinet már szerdai ülésén is vizsgálja a további lehetséges lépéseket az Ab-állásfoglalás ismeretében.