Parlament;LMP;nők;aláírásgyűjtés;

- Aláírásokat gyűjt az LMP, hogy több nő kerülhessen a parlamentbe

Aláírásokat gyűjt az LMP annak érdekében hogy több nő kerülhessen be a parlamentbe - jelentette be Szél Bernadett, a párt társelnöke.

A politika a rendszerváltás óta adós a magyar nőknek - szögezte le Szél Bernadett, kifejtve: nincs esélyegyenlőség sem a munka sem a magánélet területén, a politikusok többsége még mindig természetesnek veszi és nem lép fel az ellen, hogy a nők "többszörös terhet" cipelnek. Holott a társadalom már világosan jelezte, hogy ezt a fajta gondolkodást nem fogadják el az emberek - mondta a politikus.
Kiemelte, hogy ez nemcsak a nők ügye, hanem a demokrácia, a férfiak ügye is, a nők érdemi részvétele nélkül nem lehet "megújuló országot" létrehozni. Az LMP ezért a nemzetközi nőnap alkalmából ismételten kiáll azért, hogy nemi kvótát alkalmazzanak a parlamentben.

A párt petícióját elsőként Szél Bernadett, majd a párt női képviselőjelöltjei írták alá szombaton a Képviselő Irodaház előtt tartott sajtótájékoztatón. A Facebookon is elindítják akciójukat, emellett a következő hetekben kint lesznek a standokon is. Már nemcsak azért gyűjtik az aláírásokat, hogy Magyarország kiszálljon a paksi szerződésből, hanem a nők ügyéért is - mondta Szél Bernadett. Hozzáette: az LMP azt kéri, aki fontosnak tartja, hogy megváltozzon ez a "szégyenletes helyzet Magyarországon", írja alá petíciójukat, hogy több nő kerülhessen a parlamentbe.

Az LMP társelnöke azt mondta: nemrég egy kutatásban megállapították, hogy spontán említésben a magyar nők az LMP-t tartják a nők pártjának. Az LMP megalakulása óta használja a nemi kvótát, ők hozták létre a magyar parlament első női többségű frakcióját, és a 2014-es választásokra is pártjuk indítja a legtöbb női jelöltet, ráadásul "cipzáros kvótát" alkalmaznak, vagyis két azonos nemű után egy ellenkező nemű jelölt következik. Az LMP tízes listáján a második, az ötödik és a nyolcadik helyen is nő áll - ismertette Szél Bernadett.

A Pécsi Gandhi Közalapítványi Gimnázium és Kollégium diákjai ellátogattak a budapesti Balassi Intézetbe, amely otthont ad a Roma Hungaricum Állami Művészegyüttesnek. Bár a gandhis diákok közül sokan muzsikálnak, a magyar cigányzenei hangzásvilág mégis új volt a legtöbbjük számára. Ezért a találkozó elején többen is idegenkedtek ettől a világtól, azonban a közös zenélés után már egész másképpen álltak a dologhoz. Nem túlzás azt állítani, hogy a Roma Hungaricum Állami Művészegyüttes tagjaival való találkozás során megszerették és megértették ezt a műfajt.