A kormánypárti félkatonai csoportok és az ellenzékiek összecsapásaiban három tüntető életét veszítette, több tucatnyian megsérültek, hivatalos adatok szerint 69, emberi jogi szervezetek szerint mintegy 200 embert letartóztattak.
A venezuelai kormány elfogatóparancsot adott ki Leopoldo López ellen, őt vádolva a tüntetések szításával. López a YouTube-ra feltett videóüzenetben közölte, békés felvonulásra bíztatta híveit, semmiféle bűnt nem követett el. "Ha illegálisan be akarnak börtönözni, állok elébe" - mondta López.
A caracasi megmozdulások leverése miatt aggodamát fejezte ki a washingtoni külügyminisztérium. Edward Alex Lee, a latin-amerikai ügyekben illetékes külügyi államtitkár-helyettes berendelte Venezuelának az Amerikai Államok Szervezetéhez akkreditált nagykövetét, hogy jelezze Washington fenntartásait.
Maduro elnök erre válaszul vasárnap kiutasított Venezuelából három amerikai diplomatát, mivel szerinte összeesküvést szerveztek. A "bolivari forradalom" új vezetője, Chávez kevéssé karizmatikus utóda nem egyszer hangoztatta, hogy puccs folyik kormánya megdöntésére.
Henrique Capriles Radonski, az ellenzék korábbi közös elnökjelöltje sajtóértekezletén visszautasította Maduro vádjait. "Tudtommal nem civilek, hanem katonák szoktak puccsot szervezni" - jelentette ki Capriles, aki eddig nem vállalt frontszerepet a megmozdulásokban.
Az ellenzék azonban megosztott, radikálisabb szárnya nem akar várni a 2019-ben esedékes következő elnökválasztásig. Venezuelában egyre nő az elégedetlenség, 56 százalék feletti az infláció, élelmiszerhiány lépett fel, elviselhetetlen mértéket öltött a bűnözés, Maduro egyre keményebb intézkedésekkel próbálja meg stabilizálni hatalmát.