A korábban a Nemzeti Adó- és Vámhivatalban dolgozó ellenőrzési szakember ugyanis nem nevezhet meg a nyilvánosság előtt cégeket, személyeket az adócsalási és a szerinte ezek eltussolását szolgáló hivatali visszaéléses ügyekben, viszont azt mondja, ezeket a konkrétumokat részletesen leírta kétszáz oldalas feljelentésében.
Márpedig azt a Nemzeti Nyomozóiroda elég alapnak találta a nyomozás megindításához, sőt Horváthot meg is hallgatta az ügyben. Ő pedig számos alkalommal megjelent különböző parlamenti bizottságoknál, hogy elmondja, amit tud, de a kormánypártok minden alkalommal megakadályozták, hogy ez hivatalos üléssen megtörténhessen. Varga miniszter szerint nincs olyan, hogy leállítanak adóvizsgálatot. Azt állítja, a Horváth által leírt rendszer, a nagy adózók kivételezése csak úgy működhetne, ha nagyon sokan benne lennének, mert igen kiterjedt a NAV szervezete.
Varga válasza azt is tartalmazta, hogy 2010 eleje és 2013 szeptembere között 3027 kiemelt adózót vizsgáltak. A NAV 117 milliárd forint adókülönbözetet állapított meg és 35 milliárd bírságot szabott ki. Ezek a vizsgálatok azonban zömében nem a Horváth által leírt, céghálózatokban elkövetett áfacsalásokra irányultak - mondta az érintett a Népszavának.
Józsa egy másik kérdése azt firtatta, milyen gyakran, milyen indokok alapján zárnak ki adóellenőrt adóellenőrzésből. Varga válaszának a tárgyról szóló rövid részéből az derült ki, hogy csak elfogultság miatt zárnak ki ellenőrt ügyekből, ilyesmire 154 alkalommal került sor 2010 óta, de ilyenkor más folytatja a vizsgálatot.
Vannak-e kivételezett adózói körök, kérdezte Józsa, a miniszteri válasz szerint nincsenek, minden adózó egyforma elbánásra számíthat. Horváth András viszont azt állítja, a kiemelt adózókkal más módon, más filozófia szerint bánnak a NAV-nál.
Érdekes módon őt látszik igazolni maga a miniszter is, egy másik válaszban ugyanis azt írja, a kiemelt adóalanyokra nem jellemző, hogy eltűnnek, így őket általában a kiutalást követően, utólag ellenőrzik áfaügyben. Józsa kérdése ebben az esetben egyébként az volt, mennyi áfát utalt ki az adóhatóság ellenőrzés nélkül. Erre azonban nem érkezett válasz Vargától.
Józsa István Navracsis Tibor közigazgatási és igazságügyi minisztert is kérdezte írásban: "Egyetért-e azzal, hogy kormányának sem korábbi, sem jelenleg illetékes tagja nem jelenik meg az Országgyűlés ellenőrző albizottságának a NAV-botrány kivizsgálása érdekében összehívott ülésén?" Navracsis válasza három elemű volt: Varga Mihály november 27-én nem ért rá. Évente egyszer úgyis meghallgatja a megfelelő bizottság. Egyébként sem kötelező megjelenni.