Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök ugyanakkor aggodalmának adott hangot, miszerint a palesztinok továbbra is szítják a feszültséget, továbbra is ódzkodnak “történelmi döntések” meghozatalától, amely elengedhetetlen a béke elérése érdekében.
A palesztin vezetők szerint azonban éppen Izrael az, amely meggátolja a tárgyalások sikerességét az újabb és újabb telepbővítésekkel a megszállt Ciszjordániában. Mahmúd Abbász palesztin elnökkel való találkozója után Kerry is elítélte a szerinte "törvénytelen" telepbővítést. Egyben bejelentette, az Egyesült Államok 75 millió dollárral segíti a palesztin gazdaságot.
Egy nappal korábban a megbeszélések tizenhatodik fordulója ordítozás, és kölcsönös vádaskodás miatt megszakadt, derült ki a kiszivárgott információkból. Majd kedd éjjel a palesztin delegáció bejelentette, nem ül vissza a tárgyalóasztalhoz, amíg Izrael folytatja a telepek építését Ciszjordániában.
Az amerikai külügyminiszter nyáron elérte, hogy közel öt éves szünet után ismét megkezdődjenek az izraeli-palesztin megbeszélések. A kilenc hónapon át, jövő év áprilisáig tartó tárgyalásorozat célja egy békemegállapodás, amely véget vethetne a több évtizedes konfliktusnak. Azonban az elmúlt négy hónap azt mutatja, a főbb kérdésekben vajmi kevés eredményt értek el a felek.