November 5-én háromoldalú előkészítő tanácskozásra kerül sor az Egyesült Államok, Oroszország és Lakhdar Brahimi ENSZ-különmegbízott részvételével, majd a BT másik három állandó tagjával, Nagy-Britanniával, Franciaországgal és Kínával is egyeztetnek.
A Genf-2 konferenciát tavasz óta tervezi a szíriai válság kapcsán más-más oldalon elhelyezkedő amerikai és orosz diplomácia, ám a szíriai ellenzéki csoportok széttagoltsága és belső viszályai, illetve az augusztusi vegyifegyver-bevetés nyomán kialakult feszültség következtében még nem sikerült sem az amerikai-orosz, sem a szír hatalom és ellenzéke közötti kompromisszumot megtalálni.
A november 5-i genfi megbeszélésen áttekintik az eddigi eredményeket, mint például a vegyi fegyver megsemmisítési programot, a Szíria barátai csoport és a szír ellenzék közötti megállapodást. Nehézséget okozhat, hogy a felkelőket tömörítő Szíriai Nemzeti Koalíció tegnap bejelentette, november 9-re halasztották a döntést arról, hogy részt vesznek-e a konferencián vagy sem.
Eközben Szíriában tegnap kezdett helyreállni az áramszolgáltatás, miután szerdán egy robbantás következtében gyakorlatilag sötétségbe borult az ország nagy része. Szerda este a rezsim által a felkelőknek tulajdonított aknavetős robbantásban megsérült egy vezeték, amely fűtőanyaggal lát el több erőművet a Damaszkusztól délre eső területeken.
A szíriai hatóságok csütörtökön szabadon engedtek 61 fogvatartott nőt egy háromoldalú fogolycsere-program keretében. A brit központú Szíriai Emberi Jogi Megfigyelő szervezet (SOHR) Katar és a Palesztin Hatóság bevonásával hozta tető alá a fogolycserét, a szíriai lázadók kilenc libanoni síita fegyverest és két török pilótát is elengedtek a női rabokért cserébe.