A következő években mind az inflációt, mind az államháztartási hiányt jelentősen csökkenteni kell annak érdekében, hogy Magyarország bevezethesse az eurót. Ehhez a béremeléseket is vissza kell fogni.
Ez a GDP 2-3 százaléka.
Ekkora szintű visszaesés már középtavú növekedési kilátásokat veszélyezteti.
Csak érdemi reformokkal, gazdaságpolitikai fordulattal lehetne elérni 2030-ra az uniós átlag 90 százalékát.
Mi is az a magas nyomású gazdaság?