A nagy deal

Szerbia bejelentette, hogy megállapodott a Mollal a NIS eladásáról

Az ügyletre egy orosz-magyar megállapodás után az amerikaiaknak is rá kell bólintaniuk még. 

Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS)

200 milliárd forintot bukott eddig a Mol hulladékgazdálkodási cége

A 2024-es év után tavaly is jókora mínusszal zártak, a társaság minden lényeges üzletága elég rosszul teljesített. 

Mégis nyomoznia kell a rendőrségnek a Molnál felmerült bennfentes kereskedelem gyanúja miatt

Felülírta a rendőrség határozatát az ügyészség.

Újabb haladékot kért a Mol a szerbiai kőolajipari vállalatról szóló tárgyalások lezárására

A NIS külön kérelmet nyújt be a működési engedélyének meghosszabbítására.

Tiszaújvárosi robbanás: már csak egy sérültet kezelnek a miskolci kórházban

Egy személy már hétvégén hazatérhetett a családjához, míg egy beteg kedden hagyhatja el az intézményt.

Mentőhelikopter a Mol Petrolkémia tiszaújvárosi telephelyének közelében május 22-én, miután robbanás történt az Olefin 1 üzem újraindítása során

Robbanás

Robbanás Tiszaújvárosban: kezdődhet a helyreállítás, de csak hónapok múlva indulhat újra az üzem

A balesetben megsérült dolgozók állapota folyamatosan javul, de továbbra is kórházi kezelésre szorulnak.

Már nem szorul lélegeztetésre a tiszaújvárosi robbanás súlyos égési sérültje

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ közölte: a kiterjedt, másodfokú égési sérüléseket szenvedett sebesültek ellátása folyamatos, állapotuk stabil.

Megy a geopolitikai játszma a Mol–NIS ügylet körül, az oroszok csendben a háttérből irányítanak

Az amerikai pénzügyminisztérium külföldi vagyonellenőrzési hivatala, az OFAC újabb halasztásra adott engedélyt a Mol és a szerb kőolajvállalat, a NIS közötti tárgyalásokon.

Dubravka Đedović Handanović feltűnően engedékeny lett mostanában

Vizsgálóbizottságot állított fel a Mol a tiszaújvárosi halálos robbanás körülményeinek kivizsgálására

Minden hivatalos szervvel együttműködnek. Magyarország üzemanyag-ellátását nem érinti a baleset.

Büntetőeljárás indult a tiszaújvárosi halálos robbanás miatt

Foglalkozás körében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetés a gyanú.

Nemzetközi összevetésben is kirívó, hogy a Molnál egy éven belül két súlyos üzemi baleset is történt

Miklós László energetikai szakértő szerint az már inkább valamiféle rendszerhibára utal. A pénteki tiszaújvárosi robbanásban egy ember meghalt.

A Mol Petrokémia üzemben történt robbanásban egy ember életét vesztette

Hegedűs Zsolt: Hazaengedték a tiszaújvárosi robbanás két sérültjét a miskolci kórházból

Négy ember állapota továbbra is súlyos, közülük egy embert lélegeztetni kell.

A MOL Petrolkémia tiszaújvárosi üzeme a robbanás után május 22-én

Hernádi Zsolt szerint üzemi baleset történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, külső beavatkozásnak nem látták nyomát

A Mol elnök-vezérigazgatója Kapitány Istvánnal tartott közös sajtótájékoztatót. A gazdasági és energetikai miniszter közlése szerint már nincs életveszélyes állapotban a robbanás súlyos sérültje.

Hernádi Zsolt sajtótájékoztatója a MOL Petrolkémia üzemében történt robbanásról május 22-én

Eloltották a tüzet, Debrecenbe és Miskolcra szállították a tiszaújvárosi robbanás sebesültjeit

Péntek reggel robbanás történt a Mol tiszaújvárosi telephelyén az Olefin 1 üzem újraindítása során. A balesetben egy ember meghalt, többen súlyosan megsérültek, a helyszínre mentőhelikopter is érkezett. Mások mellett a kormánytagok, a házelnök, Sulyok Tamás és Orbán Viktor is részvétét fejezte ki az elhunyt áldozat családjának.

Mentőhelikopter a Mol Petrolkémia tiszaújvárosi telephelyének közelében május 22-én, miután robbanás történt az Olefin 1 üzem újraindítása során

Tiszaújvárosi robbanás: strukturális problémákról beszél a szakszervezet

Kicentizett dolgozói létszámok, 12 órás műszakok, veszélyes mértékű túlterheltség és elodázott karbantartások, hiányzó beruházások jellemzik a vegyipart, amely európai szinten is súlyos problémákkal küzd - mondta a Népszavának Székely Tamás, a Vegyipari Dolgozók Szakszervezetének (VDSZ) elnöke, akit a pénteki tiszaújvárosi tragédiáról kérdeztünk.

Kapitány István: Egy kompresszor robbant fel a Mol tiszaújvárosi üzemében

Meg nem erősített információk szerint egy halálos áldozat és kilenc sebesült van – jelentette a Tisza-kormány gazdasági és energetikai minisztere, aki úton van a helyszínre, ahol Hernádi Zsolttal találkozik.

Korábbi felvétel

Magyar Péter bejelentette, hogy robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember meghalt

A miniszterelnök közlése szerint a robbanásnak több súlyos sérültje van, Kapitány István energetikáért felelős miniszter úton van a helyszínre Hernádi Zsolt Mol-vezérrel.

Korábbi felvétel a MOL tiszaújvárosi Poliol kompexumáról

Aleksandar Vučić: Nem mennek jól a tárgyalások a Mollal

A szerb elnök nem optimista, hogy péntekig sikerül megállapodni az orosz tulajdon megvásárlásáról a Szerb Kőolajipari Vállalatban (NIS).

Még tárgyal a Mol, de egyre bizonytalanabb az évszázad magyar biznisze

A szerb olajvállalatra gyűlnek a vevők, közeleg a határidő. Az oroszok hallgatnak és kavarnak.

Moszkva a Molt legfeljebb átmeneti konstrukciónak tekintette

Kiszámolták, hosszú távon az autósok és az adófizetők veszítenek, a bankok nyernek a védett üzemanyagárakon

A Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség százmilliárdos nagyságrendű vételárért tudja újra feltölteni Magyarország stratégiai készleteit, a veszteséges értékesítés fedezetét pedig az üzemanyagárba foglalt, jelenleg literenként 3 forintos „MSZKSZ-díj” másfél forintos emelésével teremtheti elő.

Üzemanyagból van elegendő, az kérdés, milyen áron kapják azt a kutak

Magyar Péter honfoglalózik, a nem túl vonzó régi Mol-székházba kell költöznie a Vitézy-féle minisztériumnak

A Budapest XI. kerületében lévő egykori Mol-székházba költözik az új Közlekedési és Beruházási Minisztérium – válaszolta a Népszava kérdésére Vitézy Dávid miniszter. Kérdésünket, hogy miért éppen ebbe a nem túl vonzó irodaházba költöznek, azzal ütötte el, hogy valahol dolgozni kell, nincs idő keresgélni, az épületben eddig is minisztérium működött.

A kis benzinkutak üzemanyag-ellátási nehézségektől tartanak, a Mol szerint az nincs veszély

A független benzinkutasok és azonnali intézkedéseket sürgetnek, ha a héten kialakul az a helyzet, hogy árrés nélkül kell értékesíteniük a dízelt.

Pert nyert a Greenpeace és tucatnyi gárdonyi lakos a Mol és a kormányhivatal ellen

A Velencei-tó partján álló Fejér megyei településen 2024 októberében repedt meg a Mol vezetéke, s csaknem félmillió liter gázolaj folyt a talajba. A civilek és a környezetvédők tavaly júliusban fordultak bírósághoz szennyezett terület megtisztításának kikényszerítésére.

Képünk illusztráció - A Velencei-tó gárdonyi területe

Visszaesés a Molnál, az első negyedév során 39 milliárd forint nettó eredményt ért el a vállalat

A csökkenéseket részben a Dunai Finomító tavalyi tűzesete miatt jelentősen visszaeső üzemanyagtermeléssel indokolják. 

A MOL székháza

El-választás

Maradhat a Mol élén Hernádi Zsolt

A Mol és a mindenkori magyar kormány viszonya azért pikáns, mert az állam a részvényesi beleszólás elvesztésével kerülőutakon igyekszik fenntartani az ország legnagyobb, stratégiai cégcsoportja feletti befolyást. A cég vezetéséhez végül gyaníthatóan a Tisza sem fog hozzányúlni. 

Hernádi Zsolt meglátása szerint a cég számára több idő szükséges a tengeri kőolajra való átállásra

Barátság kőolajvezeték: szerda délben megérkezett az újraindulás utáni első szállítmány Ukrajnába

A Mol arra számít, hogy legkésőbb csütörtökön Magyarországra és Szlovákiába érnek.

Illusztráció: A Barátság kőolajvezeték Százhalombattán

A Mol is bejelentette, hogy befejeződött a Barátság-kőolajvezeték javítása

Részletesebb tájékoztatás majd akkor várható, ha megérkezik Magyarországra az első szállítmány orosz olaj.

  • Belföld
  • Gazdaság
  • Külföld
  • Vélemény
  • Kultúra
  • Népszava-videó
  • Fotógaléria
  • Szép Szó
  • Visszhang
  • Nyitott mondat
  • Reflektor
  • Bűnügy-baleset
  • Sport
  • Mozaik
  • Napi Visszhang