Óvatosság, belső ellenkezés gátolja sokak „szabadulását”. Fokozza a bizonytalanságot, hogy úgy tűnik, egy sportesemény áll a nyitás hátterében.
Azt hittük, tavasszal már minden rendben lesz. Nem lett, sőt berobbant a harmadik hullám, és ettől már mindenki feszült.
A drasztikusan betörő, és ráadásul tartósnak is tűnő mínuszok nem csak az időjárásra érzékenyek mosolyát fagyasztják meg. A meteogyógyász szerint a sok problémát okozó, összetett és megterhelő helyzetre időben fel kell készülnünk.
„Rendben van, hogy nem vagyunk rendben” – mondta a szakember, de figyelni kell, mert eljöhet az a pont, hogy segítséget kell kérni.
Hétfő hajnalban durva mínuszok, csütörtökön napközben szinte tavasz – nem csak az időjárásra érzékenyeket terheli meg a drasztikus változás.
A mozgás – szinte – mindenhogy jótékony, de érdemes úgy csinálni, hogy a lehető legtöbb haszna legyen.
Robbanásszerűen nőtt a családon belüli erőszakos események száma a tavaszi karantén idején, a szakember szerint szinte biztos, hogy most is sok helyen szabadul el a pokol.
Bár az időskori leépülés természetes folyamat, érdemes tudatosan megőrizni a társas kapcsolatokat, mert a fizikai állapotot is javíthatják.
Kivette a kezünkből az irányítást a járványhelyzet, a lelkünk igyekszik „veszélytelenítve” élhetővé tenni az életet, tompítani a bizonytalanságot.
A pigmenttermelő sejtek működési zavarai olyan nyomokat hagyhatnak a bőrön, amelyek kezelése gyakran kevés sikerrel jár, ezért könnyebb megelőzni a kialakulásukat.
A koronavírus, de általában a kórokozók elleni védekezéshez szükség van szervezetünk erősítésére, immunrendszerünk zavartalan, harmonikus működésére.
A járvány első hullámában alakult, két legnagyobb közösségi kezdeményezés működtetői olyan hatékony rendszert építettek fel, amellyel bármikor újra tudnak segíteni. Az Etesd a dokit! és a Pihentesd a dokit! csoportok létrehozóit a kezdetekről, a tapasztalataikról és a jövőről kérdeztük.
Bizonyos gyógynövények „levét” a kaparó torok, a köhögés, a tüsszögés, a bőrpír csillapítására is be lehet vetni.
A bélrendszerben lévő „jó” és „rossz” baktériumok egyensúlyának felbomlása az idegrendszerben is gondokat okozhat.
Az ősz „bejelentkezését” követő melegedés és a hétvégére visszatérő kánikula megterheli a szervezetet és gyengíti az immunrendszer védekezőképességét, amelynek megfelelő működésére pedig most nagy szükségünk lenne.
Különösen nehezen élhetik meg a koronavírus-járványt azok, akik az átlagosnál több aggodalommal figyelik a szervezetük állapotát – ők a betegségszorongók.
Nem mindenkit keserít el az életút nagyjából felénél készített mérleg, de ha igen, gyógyír lehet az élet értelmének meglelése.
Egészségmegőrzésre, kozmetikai és háztartási célokra is használhatók egyes növények zsírban oldódó esszenciális olajai.
Az érrendszer egyik, félelmetes, sőt sokszor mumusként kezelt problémájának ugyanazok a rizikófaktorai, mint a szívbetegségeknek.
Fokozatosan célszerű visszatérni a rendszeres edzéshez vagy elkezdeni sportolni a hosszas otthonlét után.
Gyengült a forint árfolyama csütörtökre virradóra a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
A cukorbetegség egyik katalizátorának tartott állapot, a genetikai örökségnek megfelelően súlyos és nem is mindig egyértelmű tüneteket okozhat.
Bajban lehetnek, akik annyira félnek a tűtől vagy a vértől, hogy akkor is elkerülik az egészségügyi intézményeket, ha ellátásra lenne szükségük.
Akkor lehet egészséges, teljes értékű a növényi étrend, ha minden, a szervezet számára szükséges tápanyagot, vitamint, ásványi anyagot tartalmaz.
Van, aki a nehéz élethelyzeteket is lazán veszi, más pedig a könnyebbeket is megszenvedi. A szakértő azt is elmondta, a reziliencia fejleszthető.
Az életünk feletti kontroll elvesztése, a bizonytalanságtól való, hosszabb ideig tartó félelem testi tüneteket okoz és a szervezet ellenállóképességét is gyengíti.
A járványhelyzet mindenki számára új állapotairól a mediátor nemcsak szakmai, hanem személyes tapasztalatait is megosztotta, sőt bármikor használható kommunikációs gyakorlatokat is mutatott.
Kevesebb mozgás esetén akkor is hízunk, ha ugyanannyit eszünk, mint a „rendes” életünkben. A dietetikus tanácsai többek között az egyensúly otthoni megőrzésében is segítenek.
Rendben van, ha a járványhelyzetben nem válunk teljesen új emberré. A pszichológus szerint most még normálisan is nehéz működni, nemhogy „önmegvalósítani”.
Fenntartható kapcsolat kialakítására teremt lehetőséget a szociális távolságtartás; lett idő a személyiség megismerésére.