razzia;büntetőeljárás;gyógyszerek;Semmelweis Egyetem;Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda;klinikai vizsgálatok;Merkely Béla;

Korábbi felvétel

Merkely Béla: Egy klinikai vizsgálattal kapcsolatos gyógyszerfelhasználást vizsgáltak a rendőrök

A Semmelweis Egyetem rektora röviden reagált KR NNI szerdai razziájára, de a zajló büntetőeljárás részleteit nem osztotta meg a közvéleménnyel.

A Készenléti Rendőrség volt kint egy klinikai vizsgálattal kapcsolatos gyógyszerfelhasználásnak a kérdését vizsgálták – ennyit közölt Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora az RTL Híradó kérdésére a szerdai razziával kapcsolatban. Nyilatkozata ezzel az egy részlettel volt bővebb az egyetem korábbi közleményénél. Arról a Népszava is beszámolt, hogy egy folyamatban lévő büntetőeljárás miatt razziázott a Semmelweis Egyetemen a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda vagyonvisszaszerzési hivatala.

A nyomozó hatóság szerda este megerősítette a Blikk információját, hogy Budapesten, az Üllői úton fekvő tömbben helyszíni nyomozati cselekményeket hajtottak végre, de a nyomozás érdekére tekintettel bővebb tájékoztatást egyelőre nem adtak. Ugyanakkor Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter nagyjából a razzia indításával egy időben jelezte, hogy a Magyar Péter által bejelentett Tisztítótűz művelet az egészségügyben is „folyamatos” lesz.

Szintén írtunk arról, hogy az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a Portfolio megkeresésére megerősítette a kivonulás tényét, és azt közölte, hogy az ügy folyamatban lévő büntetőeljárással függ össze, részleteket továbbra sem közöltek. Egyelőre annyit tudni, hogy a razzia színhelye az Üllői út 26. szám alatt a Semmelweis Egyetem központi igazgatási épülete, a rektori épület volt. Ez az egyetem hivatalos székhelye, nem klinikai vagy betegellátó egység, hanem adminisztratív és vezetői központ.

A Batthyány Lajos Alapítványnak a KESMA–Mediaworks-höz hasonló sajtóportfóliójába tartozó magazin, amelyet egykor Kerényi Imre alapított, feltehetően többet nem jelenik meg.