Orbán Viktor;HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat;Digitális Polgári Körök;

A Magyar Péter által megosztott jegyzetben szereplő Partos Bence, valamint a HUN-REN vezérigazgatója is tagja Orbán Viktor első Digitális Polgári Körének

Az Akadémiai Dolgozók Fóruma kiemelte, Jakab Roland a kutatóhálózatot és az MTA-t támadó Schmidt Mária és Lánczi András társaságában ült be a szervezetbe.

Orbán Viktor 2025-ös tusványosi beszédében tett bejelentést arról, hogy a Harcosok Klubja után új mozgalmat indít a 2026-os parlamenti választás előtt. Mint megírtuk, a hivatalos honlapja szerint az első Digitális Polgári Kör 15 taggal már meg is alakult. A Telex most arra hívja fel a figyelmet: úgy tűnik, helytálló Magyar Péter értesülése, hogy az alakuló digitális közösség építésben Partos Bence vezető szerepet kaphat.

Bartos Bence feladata a digitális közösségünk építése, szervezése” – állt a Tisza Párt elnöke által megosztott jegyzetben, hozzátéve, hogy az említett személy minden választókerületi elnököt meg fog keresni, és „a digitális munkatársakkal” is találkozni akar.

A portál már korábban felvetette annak a lehetőségét, hogy valójában Partos Bencéről, a Fidesz-közeli üzletember-pszichológusról lehet szó, aki a Transzparens Újságírásért Alapítvány alapítója is.

A Magyar Péter által megosztott jegyzettel kapcsolatban egyébként Kocsis Máté korábban azt közölte, hogy a dokumentum csak egy „gépelt ákombákom papír”, a szűk körű megbeszélésekről pedig nem készülnek jegyzőkönyvek. A Kormányzati Tájékoztatási Központ pedig tudatta, hogy „ilyen jegyzőkönyv a Miniszterelnöki Kabinetirodában nem készült.”

A 444 eközben arról ír: Partos Bence neve nem csak a feljegyzésben bukkant fel, jelentős szerepe lehet a Digitális Polgári Körben is. Az adatkezelési tájékoztatóból kiderül, hogy a körhöz csatlakozók adatait a Digitális Demokráciafejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. kezeli.

A cég székhelye Budapesten, a Kassák Lajos utcában van, és az Opten adatai szerint ez Partos Bence cége (csak az ő neve szerepel a társaság tagjainál, és ő az ügyvezető is).

A cég július 4-én alakult, 8-án jegyezték be (épp aznap, mikor Magyar Péter megosztotta a feljegyzést), főtevékenysége a PR, de felvették még a többi között a közvélemény-kutatást, a telefonos ügyfélszolgálatot és a hírügynökségi tevékenységet is.

Panyi Szabolcs, a VSquare újságírója a Facebook-oldalán azt írja, ő mindezekhez csak egy rövidke videót tud hozzátenni, melyet valamikor 2020-ban kapott. „Ez egy recsegős, rossz minőségű képernyőfelvétel egy Partoshoz kötődő Facebook-csoportból, ahol sajnos nehezen érthető, miféle jövőbeli tervekről beszél Partos Bence, de a lényeg azért talán átjön” – jegyzi meg az újságíró.

Az első Digitális Polgári Kör egyébként a következő 15 taggal alakult meg:

  • Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke,

  • Miklósa Erika operaénekesnő,

  • Nagy Elek üzletember, nem mellesleg a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara jelenlegi elnöke,

  • Partos Bence pszichológus,

  • Baji Balázs világbajnoki bronzérmes és Európa-bajnoki ezüstérmes gátfutó,

  • Nagy János, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára,

  • Lánczi András filozófus,

  • Dopeman, a rapper,

  • Jakab Roland, a HUN-REN vezérigazgatója,

  • Máthé Zsuzsanna újságíró, a Magyar Állami Operaház főigazgatójának, Ókovács Szilveszternek a felesége,

  • Bán Mór író,

  • Schmidt Mária történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója,

  • Rákay Philip producer, 

  • Balatoni Katalin neveléstudományi kutató,

  • Kavecsánszki Ádám, a Polgári Magyarországért Alapítvány elnök-főigazgatója.

Arra már az Akadémia Dolgozók Fóruma hívta fel a figyelmet a Facebook-oldalán, hogy ezek szerint Jakab Roland egy nyíltan politizáló szervezet tagjaként tűnik fel a kutatóhálózatot és az MTA-t támadó Schmidt Mária és Lánczi András társaságában.

Az első Digitális Polgári Körről közös fotó is készült, Orbán Viktor posztolta a Facebook-oldalán, de úgy tűnik, Rákay Philip és Schmidt Mária nem ért rá, legalábbis a felvételen egyikük sem szerepel.

Az alkoholizmus után a szerencsejáték a második legveszélyesebb függőség. Az érintettek nem ismerik fel, ha a tevékenység beteges mértéket ölt. Riport.