Lázár János;részvények;vadászház;batidai vadászkastély;

A részvények 22 százalékának a tulajdonosa egyszerűen ismeretlen Lázár János vadászházas cégében

Pedig az építési és közlekedési miniszter szerint minden rekonstruálható és minden adat rendelkezésre áll.

Minden ötödik részvény tulajdonosa ismeretlen Lázár János zavaros hátterű vadászházas cégében, ami ontja a pénzt az építési és közlekedési miniszternek – írja a 24.hu.

A portál nemrég a batidai luxusvadászházat birtokló cég homályos tulajdonosi szerkezetéről, valamint a nyereségének sajátos felosztásáról is kérdezte a tárcavezetőt, aki az érdeklődést azzal hárította el: „Minden nyilvános, mindent ki lehet olvasni a vagyonnyilatkozatokból és az szja-bevallásokból. Minden rekonstruálható, és minden adat rendelkezésre áll.

A 444 szemléje szerint ugyanakkor a 24.hu betekintett a cég részvénykönyvébe, és arról számolt be, hogy nem tudni, kik birtokolják a részvények 22 százalékát a miniszter érdekeltségébe tartozó Grosswiese Zrt-ben.

A céget 2017-ben alapította három magánszemély, közülük a lap szerint Kulik Jenő abban az évben 278 millió forinttal megemelte a társaság alaptőkéjét és beapportálta a batidai ingatlant, amit a Lázár család földjei vesznek körül. Az alaptőke döntő részét Kulik jegyezte, a két tulajdonostársnak, Bónus Istvánnak és Szabó Istvánnak összesen 120 részvénye volt. A cégiratok szerint Kulik 2018 júniusában ruházott át részvényeket, és kérte, hogy töröljék a cégjegyzékből, mivel kevesebb, mint 50 százaléka maradt. Az sejthető, hogy ekkoriban adhatta át a részvények egy részét Lázárnak, aki már 8,1 százalékkal szerepelt a részvényesek között. Ezt is a részvénykönyvből olvasta ki a portál, még 2019-ben. Kuliknak akkor 26, a másik két részvényesnek 9-9 százaléknyi részvénye volt, 48 százaléknyi részvényről nem lehetett tudni, hogy ki vagy kik a tulajdonosai.

A portál szerint

a cégbíróságnak beküldött iratokban nincs további dokumentum arról, hogy Lázár tulajdonrésze hogyan nőtt 40,93 százalékra, ehhez kiktől és mennyiért vett részvényeket. A részvénykönyből kiderült, hogy Bónus és Szabó tulajdonrésze érdemben nem változott, Grosswiese néven is van saját részvény, ami 19,4 százaléknyi tulajdont jelent, a többi viszont nem nyilvános.

Van olyan szakértő, aki szerint ez sértheti a cégnyilvánosságról szóló törvényt. Az sem világos, hogy a cégből miért egyedül Lázár János vesz fel osztalékot.

Korábban ugyancsak a 24.hu számolt be arról, hogy rekordévet zárt Lázár János és tulajdonostársainak a luxusvadászháza, a Grosswiese Zrt. mérlege szerint tavaly 334 millió forint bevétel folyt be a cégbe, ami csaknem százmillióval több, mint egy évvel korábban. A rekordbevételhez rekordprofit is társult: ezúttal 191 millió forint nyereséget ért el a luxusingatlan bérbeadását végző társaság, amiből a tavalyihoz hasonlóan, idén is csak az építési és közlekedési miniszternek fizettek osztalékot, 47 millió forintot, ami tizenegy millióval kevesebb a 2024-esnél.

Némaságba burkolózott a szakképzésért felelős Kulturális és Innovációs Minisztérium, ahogy a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal is a Mátészalkai Szakképzési Centrum kancellárját érintő kérdéseinkkel kapcsolatban. Rostás János kancellár ellen – aki Nyírkércs fideszes polgármestere is – még tavaly indult rendőrségi nyomozás hűtlen kezelés gyanúja miatt, ennek ellenére nem kellett lemondania egyik vezetői tisztségéről sem.