rendőrség;BRFK;vádemelési javaslat;Hadházy Ákos;Momentum Mozgalom;Momentum;hídfoglalás;

A rendőrség vádemelést javasol a Momentum áprilisi hídfoglalása miatt, öt embert gyanúsítottként kihallgattak

A közérdekű üzem megzavarása kísérlet miatt indított nyomozás lezárult, a BRFK elküldte az iratokat az ügyészségnek.

Vádemelési javaslattal zárult a nyomozás az egyik tavasz hídfoglalással összefüggésben – derül ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) keddi közleményéből.

Az ügy előzménye, hogy Hadházy Ákos a gyülekezési törvény Pride betiltását is lehetővé tevő módosítása ellen szervezett tüntetést április 22-re. Ennek a megtartására a BRFK és a Kúria is nemet mondott, mondván, a hídfoglalással a résztvevők indokolatlan mértékben zavarják a forgalmat. 

Végül mintegy 200-300-an tiltakoztak, a forgalom leállt, az Erzsébet híd előtt a pesti oldalon hosszú sorban torlódtak az autók. Később füstgyertyákkal megjelentek a Momentum Mozgalom tüntetői is, akik a Ferenciek teréről a Szabadság híd felé vették az irányt, amit sikerült is lezárniuk, a BRFK korábbi közlése szerint 140 embert igazoltattak. 

A rendőrség keddi tájékoztatása szerint a Ferenciek terére bejelentett és a rendőrség által tudomásul vett gyűlés résztvevői közül aznap többen gyalogosan a Szabadság híd irányába indultak jogellenesen. A vonulók a Vámház körúton a villamospályát is elfoglalva folytatták útjukat, ezért a rendőrség a közlekedés biztonságára való tekintettel a busz- és villamosközlekedést is korlátozta. A vonulók közül többen a Szabadság hídon az úttestre leültek, ezzel akadályozták a forgalmat – írták.

„A rendőrök a hídon ülőket többször felszólították, hogy a jogsértő magatartásukat fejezzék be, melynek nem tettek eleget, emiatt megkezdték velük szemben az intézkedést. A rendőrök az intézkedés során többekkel szemben testi kényszert is alkalmaztak, mivel passzív ellenállást tanúsítottak” – olvasható a közleményben, amely hozzáteszi, hogy az intézkedés befejezését követően a villamosjárat újra elindult. A  BRFK csoportosan elkövetett, közérdekű üzem működése megzavarása bűntett kísérlet megalapozott gyanúja miatt indított nyomozásban öt embert hallgatott ki gyanúsítottként. A nyomozók az eljárásban a szükséges intézkedéseket elvégezték és az iratokat megküldték az illetékes ügyészségnek.

A miniszterelnök egyre látványosabban igyekszik politikai hasznot kisajtolni a kárpátaljai magyar férfi tragédiájából.