A 21 Kutatóközpont reprezentatív felmérése szerint a kormányváltást kívánó szavazók egyharmada azt szeretné, ha a Tisza Párt csak más ellenzéki pártokkal együtt szerezne többséget a következő Országgyűlésben, míg hasonló arányuk támogatná, hogy Magyar Péter pártja önállóan jusson többséghez. A kutatást Tordai Bence országgyűlési képviselő rendelte meg, ennek eredményeit a Telex ismertette.
A kutatás szerint a válaszadók 51 százaléka kormányváltást szeretne, 28 százalék azt akarja, hogy maradjon az Orbán-kormány, a megkérdezettek 21 százaléka pedig bizonytalan vagy nem kívánt válaszolni. A határozott állásponttal rendelkezők között a kormányváltást támogatók 65 százalékos többségben vannak. A kérdésekre nyilván kizárólag azok válaszoltak, akik kormányváltást szeretnének vagy bizonytalanok. Körükben megoszlanak a vélemények: 30 százalékuk szerint a Tisza Párt önállóan, 31 százalékuk szerint pedig más ellenzéki pártokkal együtt szerezzen többséget a parlamentben. A Tisza Párt szimpatizánsainak többsége (62 százalék) önálló többséget támogatna, 32 százalékuk viszont közös ellenzéki többséget tart célravezetőnek.
Török Gábor szerint még mindig nagyobb az esélye annak, hogy szűk többséggel, de jövőre is a Fidesz nyeri a parlamenti választástAz ellenzéki választók kevés opciót látnak arra, hogy a Tisza Párt más pártokkal közösen szerezzen többséget. Az 5 százalékos parlamenti küszöb átlépésére a megkérdezettek szerint a Fidesz és a Tisza Párt mellett három további pártnak is van esélye: a Mi Hazánk bejutását 40 százalék, a Demokratikus Koalícióét (DK) 25 százalék, a Magyar Kétfarkú Kutya Pártét (MKKP) 22 százalék tartja valószínűnek. Ugyanakkor a válaszadók 42 százaléka nem tudott, vagy nem akart véleményt nyilvánítani ebben a kérdésben.
Vita zajlik arról is, hogy a következő választáson induljanak-e azok az ellenzéki képviselők, akik 2022-ben egyéni mandátumot szereztek. Magyar Péter többször jelezte, hogy a Tisza Párt semmilyen formában nem kíván együttműködni más ellenzéki pártokkal, minden választókerületben önálló jelölteket indítanak, akik személye egyelőre nem ismert. A 2022-ben mandátumot szerző 19 ellenzéki képviselő közül többen, például Jámbor András, Hajnal Miklós, Orosz Anna és Tóth Endre már bejelentették, hogy nem indulnak újra. Mások, mint Tordai Bence, Hadházy Ákos, Varju László vagy Szabó Szabolcs, ismét megméretné magát.
Újraindul Csepelen a Németh Szilárdot háromszor is legyőző momentumos Szabó SzabolcsHadházy Ákos: Ha bejutok 2026-ban a parlamentbe, megszavazom Magyar Pétert miniszterelnöknekAz ellenzéki és bizonytalan szavazók körében sincs egységes álláspont. 35 százalék szerint mindenkinek lehetőséget kellene biztosítani az indulásra a saját választókerületében, 23 százalék csak a Tisza Párt jelöltjeit látná szívesen, 14 százalék a 2022-es ellenzéki győztesek indulását támogatná úgy, hogy ezekben a körzetekben a Tisza nem állít jelöltet. 28 százalék nem foglalt állást ebben a kérdésben. A Tisza Párt szavazói közül 46 százalék kizárólag a párt jelöltjeit támogatná, 28 százalék minden indulót, 18 százalék pedig a 2022-es győztes ellenzéki képviselőket preferálná. A bizonytalan válaszok nagy aránya arra utal, hogy sok választó számára a kérdések nem ismertek, vagy még nem döntöttek ezekben a témákban.
Budapesten és a megyei jogú városokban a Nézőpont szerint is vezet a Tisza, a Fidesz előnye azonban országosan öt százalékPublicus: Vezet a Tisza, a magyaroknak már a kétharmada elégedetlen azzal, ahogyan az országban mennek a dolgok