Szerda reggel hat óráig az ország területéről 9752 káresetről érkezett bejelentés, ezek közül eddig 5008-at számoltak fel a tűzoltóegységek, további 4 744 megszüntetésén pedig folyamatosan dolgoznak – közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF).
E szerint a hivatásos katasztrófavédelmi szervek kedden 502 fővel és 208 technikai eszközzel avatkoztak be. A káresetek mielőbbi felszámolása érdekében szerda reggel a Hajdú-Bihar vármegyében készenléti jellegű szolgálatot ellátó hivatásos tűzoltó állomány visszavonásig 24 órás szolgálati rendre áll át, ami ötven fős erősítést jelent.
A viharral kevésbé érintett vármegyékből 23 hivatásos tűzoltóegység Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében dolgozik a károk felszámolásán. Tovább csökkent a szolgáltatásból kiesett háztartások száma, de szerda reggel hat órára még mindig 21 765 fogyasztási helyen nem volt áram.
„Ha ez két évvel ezelőtt történik, az emberek már rég rám borították volna az asztalt” – A kutatók szóltak, Magyarországon a vihar lesz az új nyári normaA kedd délutáni újabb vihar miatt Hajdú-Bihar vármegye 16 településén áramkimaradás miatt szünetelt a vízszolgáltatás, ami este háromnegyed tízre helyreállt – tájékoztattak. A HungaroMet Zrt. előrejelzése szerint szerda kora délelőttig északkeleten jellemzően a határhoz közeli területeken alakulhatnak ki intenzív záporok, néhol zivatarral.
Amint arról beszámoltunk, bár az ország nagy részében egy óránál nem tartott tovább, teljes összeomlást hagyott maga után a sok helyen jégesővel kísért vihar, amely hétfőn átvonult Magyarországon. A MÁV vasútikatasztrófa-sújtotta területté nyilvánította a főváros és a Balaton térségét. A jégeső miatt átmenetileg leállt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér is, amely biztonsági okokból nem indított és nem fogadott járatokat.
Még mindig nincs áram 40 ezer címen, kedden ismét károkat okozott a viharKedd délután újabb vihar érte el Hajdú-Bihar vármegyét. A HungaroMet Zrt. kora délután zivatar miatt előbb narancs, majd Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyére a legmagasabb, harmadfokú (piros) meteorológiai riasztásokat adott ki, ezeket később másodfokúra mérsékelték.