KDNP;pártpolitika;Vejkey Imre;Gaal Gergely;

A pártügyész. Vejkey Imre biztos abban, hogy a KDNP a Fidesszel bajtársi szövetségben folytatja Szent István ország­építő nagy művét

Belső körlevélben kelt ki az „árulók” ellen Vejkey Imre, a KDNP pártügyésze

"Mostantól, aki szembehelyezkedik a KDNP, valamint a pártszövetség irányvonalával és nyilvánosan fellép azzal szemben, az azonnali eljárás alá esik".

„Bizonyos vagyok abban, hogy pártunk, a Kereszténydemokrata Néppárt a Fidesszel bajtársi szövetségben, Orbán Viktor kormányában, sikerrel folytatja Szent István királyunk országépítő nagy művét, a keresztény Magyarországot” – hangsúlyozta Vejkey Imre parlamenti képviselő, az Országgyűlés igazságügyi bizottságának elnöke, aki cikkünkben idézett körlevelében a KDNP pártügyészeként nyilvánult meg.

A Népszava birtokába került belső levél még június elején íródott, Gaal Gergely elnökségi tag lemondására és kilépésére reagált. Gaal Gergely a KDNP önálló arculatát hiányolta, és azt is kifogásolta, hogy az elmúlt 15 évben a párt nem tudott a kormányzati hatalomgyakorlás belső ellensúlya lenni.

A KDNP alapszabályából – kezdte levelét Vejkey Imre – mindenki számára egyértelműen kiolvasható, hogy létezik egy „vörös vonal”, amely nem léphető át. Nem veszélyeztethetik az országot azzal – írta –, hogy az „árulók meggyengítsék a pártunkat”, vagy aláássák azt a szövetséget, amely „nemzeti-keresztény kormányzást biztosít hazánknak”. Nem veszélyeztethetik a jövő évi választások sikerét sem azzal, hogy egyes tagok a KDNP politikai célkitűzéseivel szembehelyezkednek, vagy azok érvényesítését gátolják. Továbbá: „nem veszélyeztethetjük a kivívott kereszténydemokrata renoménkat azzal, hogy egyes tagok a KDNP békéjét, vagy belső összhangját súlyosan próbálják megzavarni”.

Mostantól, aki szembehelyezkedik a KDNP, valamint a pártszövetség irányvonalával és nyilvánosan fellép azzal szemben, az azonnali eljárás alá esik, éppúgy, mint Gaal Gergely – tért át körlevele apropójára a pártügyész. Gaal Gergely szerinte több interjújában is átlépte ezt a bizonyos „vörös vonalat". Vejkey Imre beszámolt arról, hogy kizárással járó fegyelmi eljárást kezdeményezett Gaal Gergely ellen, egyidejűleg pedig indítványozta tagsági viszonyának azonnali felfüggesztését. Az érintett nem várta meg a kizárását, még a döntés előtt kilépett a pártból, amit Vejkey Imre úgy értékelt, hogy „nem merte vállalni” a fegyelmi bizottsággal való szembenézést.

Nagyjából akkor, amikor Gaal Gergely szakított a párttal, Kalotay Kristóf, Sümeg KDNP-s alpolgármestere is lemondott. Lukácsi Katalin, aki 2017-ben lépett ki a KDNP-ből, a történteket kommentálva közölte lapunkkal: teljesen más, ha valaki egy politika irányát vagy a stílusát kritizálja. A fideszes kormányzás mára eljutott oda, hogy keresztény alapállásból mind a kettőt, az irányt és a stílust is kritizálni kell.

Szalma Botond, a KDNP volt budapesti elnöke – ő 2018-ban döntött a kilépés mellett – korábbi cikkünkben úgy fogalmazott, hogy a KDNP-ben csak két piktogramot ismernek: a fagyit és a galambot. Aki nem nyal, az repül. A pártban Szalma Botond szerint évek óta nagy az elégedetlenség, csak senki nem mer megszólalni.

Megalakul a MERJ Magyarország Párt

Nem sokkal a KDNP-ből való kilépése után Gaal Gergely új politikai közösség szervezésébe fogott. Új fejleményként a Magyar Hang írta meg, hogy Bálványkövi István, a KDNP országos elnökségének tagja, II. kerületi alapszervezetének elnöke is kilép a pártból, és csatlakozik a Gaal-féle közösséghez. Gaal Gergely hétfőn este bejelentette, hogy megalakul a MERJ Magyarország Párt.

Előzőleg a közösségi oldalára feltett videóban Gaal Gergely elmondta: a világűrből is látszik, hogy Magyarország változásért kiált. Vissza kell állítani a valódi többpártrendszert, veszélyes ugyanis, ha bármelyik pártnak egyedül van kétharmadra a parlamentben.

Hasonlóan érvel Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció elnöke is, azzal a különbséggel, hogy ő elsősorban azokat a baloldali választókat szeretné megszólítani, akik nem szívesen szavaznának a Tisza Pártra. A Momentum más stratégiát követve úgy döntött, a kormányváltás érdekében nem indul a jövő évi parlamenti választáson.

Az Egri Főegyházmegye vette meg csaknem egymilliárd forintért a város egyik legértékesebb ingatlanát, a volt tiszti kaszinó, későbbi Ifjúsági Ház, majd Kepes Központ épületét. A fideszes önkormányzat a bevételt működésre fordítja, ami a helyiek szerint szimpla vagyonfelélés.