béke;szabadságharc;Kövér László;Nagy István;véres harcok;tárogató;

Kövér László békéhez ragaszkodó lélekkel hirdetett szabadságharcot a tárogatós világtalálkozón

A házelnök a szerencsi Rákóczi-várban ismertette vízióját a magyar nép ellen támadókról, akik valamely istentelen ideológia nevében rendre a nyakunkra akarnak lépni, a zsebünkben akarnak turkálni, és feláldoznának minket egy véres háborúban.

A magyar szabadságharcos nemzet, amely őrzi azt, ami az övé: örökségét és kultúráját, egyéni és közösségi jogait, szabadságát és békéjét – hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a szerencsi Rákóczi-várban elmondott köszöntőjében a 7. Tárogatós világtalálkozó megnyitóján. – A magyar nép mindezt úgy teszi, hogy időről időre megpróbálnak a nyakunkra lépni azok, akik valamely istentelen és embertelen ideológia nevében el akarják venni hitünket, át akarják alakítani életmódunkat, miközben – nem mellesleg – a zsebünkben akarnak turkálni, és ha úgy alakul, szívesen feláldoznának bennünket és otthonainkat egy véres háborúban – mondta a házelnök.

Kövér László a nagy szabadságharc közepette hangsúlyozta, hogy szükség lesz most is bátor, önmagáért és a közösségért kiállni kész és képes, a békéhez minden körülmények között ragaszkodó lélekre. – Szükség lesz tehát a tárogatóra és annak mítoszára, valamint azokra is, akik azt megszólaltatják, magyarokra és nem magyarokra egyaránt – tette hozzá, kiemelve, hogy szerinte a tárogatót mindig a szabadság barátai használták, hangjából a szabadságukat védők vagy éppen az elveszett szabadságukat visszaszerezni akarók merítettek erőt.

Ugyanis – hangsúlyozta Kövér László –  a magyar történelem a XVI. századi oszmán hódítás óta a szabadságharcok története: egyfelől állandó készenlét a túlélésért és a megmaradásért való küzdelemre, másfelől állandó harc a magyarok egyéni és közös jogainak érvényesítéséért.

– Az elnyomók sosem nyerték meg azt a békét, amelyben a passzív ellenállás az összetartozás, a kultúra, az emlékezés és a zene, egyebek mellett a tárogató hangjának erejével végül mindig győzedelmeskedett 

– vélekedett a fideszes politikus, aki szerint a hangszer nem a múlt egy egzotikus darabja, hanem kultúránk jelenben és jövőben is élő hangon zengő része.

Az Országgyűlés elnöke nem volt egyedül, felszólalt Nagy István agrárminiszter, a Hungarikum Bizottság elnöke is. A tárogató által megszólaltatott zene szerinte a magyar emberek szívéből, lelkéből felfakadó szabadság iránti sóhaj és egy olyan csoda, amelyet csak ez a hangszer tud, és bárhol szólaljon meg, akkor tudjuk, hogy ott biztosan magyar ember van. Emellett megemlítette, az Agrárminisztériumban tizennegyedik alkalommal hirdették meg a hungarikum pályázatot, és az idén 650 millió forint áll a pályázók rendelkezésére.

Az egészségügyi intézmény szerint a meghibásodott hűtőtorony helyet új berendezést építenek ki, amely éppen telepítés alatt áll, de mindenkit megnyugtatnak: az akut és onkológiai műtéteket az extrém hőségben is elvégzik.