Aláírásgyűjtés indult Egerben azért, hogy a jelenlegi helyszínen, a székesegyház melletti területen maradhasson meg az ország egyik leghangulatosabb és legnagyobb régiségvására, amelyet minden hónap harmadik vasárnapján rendeznek meg. Az egri önkormányzat azzal indokolja a közkedvelt esemény áthelyezését – az uszoda melletti parkolóba, a városközponttól távolabb –, hogy célja a vásárokról és piacokról szóló önkormányzati rendelet megújítása, s egy olyan korszerű szabályozási környezet megteremtése, „amely a városban működő vásárok számára fenntartható, átlátható és minden érintett számára egyenlő feltételeket biztosít”. Hozzátették, az utóbbi időszakban új kézműves vásárszervezők is bejelentkeztek az önkormányzatnál, akik számára szintén szeretné biztosítani a megfelelő feltételeket a város, így saját forrásból vállalja a terület előkészítését. Ha a közgyűlés most csütörtöki ülésén elfogadja az új rendeletet, az július 1-jén léphet hatályba.
Az egriek úgy tudják, hogy a város nem önszántából, hanem a katolikus egyház kérésére helyezné át vásárteret, mert a vasárnapi misére érkező hívek nem tudnak parkolóhelyet találni, és a szertartást zavarja a beszűrődő zaj. Utóbbira a vásár szervezői lapunknak úgy reagáltak: a bazilika vastag falain át még a buszok zaja sem hallatszik be, nemhogy az emberi beszéd, az egyház pedig könnyedén felszabadíthatná az épületét körülvevő parkolót, amelyet jelenleg zárva tartanak. Domán Dániel ellenzéki önkormányzati képviselő közösségi bejegyzése is az egyház közbenjárását erősíti meg: szavai szerint az egri Fidesz az érsekség nyomására és az alpolgármester közreműködésével (Gömöri László jelenleg az Egri Hittudományi Főiskola hallgatója, egyházközségi testületi tag, így sokan őt sejtik az intézkedés hátterében. A Szerk.) igyekszik a vásárt ellehetetleníteni, noha annak nincs gazdasági indoka, mert a rendezvény egyetlen fillérjébe sem kerül a városnak.
Több árust is megkérdeztünk a legutóbbi, vasárnapi régiségvásárban, de senkit sem találtunk, aki örülne a város tervének. - Értetlenül állunk a helyzet előtt, hisz más városokban - Debrecenben, Miskolcon, vagy Tiszafüreden - az önkormányzat minden módon támogatja a vásár működését, Miskolcon például még a villamost is elterelik azon a napon – mondta Németh Tibor. Prokai István másokhoz hasonlóan arról beszélt:
az új helyszínre már nem fognak átmenni, inkább lehúzzák a rolót.
Megkérdeztük az Egri Főegyházmegye hivatalát és a városházát is, valóban azért van-e szükség a régiségvásár áthelyezésére, mert az egyházat zavarja a forgatag, hangosnak tartják, s a hívek nem tudnak hol parkolni a vasárnapi mise idején az árusok és az érdeklődők autói miatt, illetve hogy valóban az alpolgármester „járta-e ki” az egyház számára ezt a változtatást, de eddig egyik helyről sem kaptunk választ.