Karácsony Gergely;elnyomás;Hadházy Ákos;Momentum Mozgalom;átláthatósági törvény;

Teljes putyinizáció – Így reagált az ellenzék több szereplője is az Orbán-kormány átláthatósági törvényére

A Momentum a Tisza Pártot is bírálta, a főpolgármester segítséget ígért a megtámadott szervezeteknek. 

Ha eddig bárkinek lett volna olyan gondolata, hogy bizonyos dolgokat a Fidesz nem mer meglépni, akkor annak ideje felébredni - közölte egy szerdai bejegyzésében Hadházy Ákos.

Mint korábban beszámoltunk róla, a Fidesz éjszaka benyújtotta a civil szervezetek és a kormányfüggetlen sajtó ellehetetlenítését lehetővé tevő törvényjavaslatot.

A független országgyűlési képviselő szerint a jogszabály bizonyítéka, hogy igenis mindent megtesznek, mindent átvesznek az orosz mintából, aminek szükségét érzik a hatalom megtartása érdekében. Emlékeztetett, hogy a megmozdulásain hetek óta beszél arról, hogy a Pride-törvény csak a kezdet volt, egy olyan folyamat első lépése, amely illegalitásba kényszeríti a teljes független sajtót és a civil szervezeteket, de akár politikusokat és pártokat is ellehetetleníthet. Beláthatatlan következményei lehetnek, ha ebbe beletörődik a magyar társadalom és nem áll ki a putyinizálódás ellen. Az utolsó utáni pillanatban vagyunk! Jövő kedden természetesen folytatjuk a tiltakozást, immár a „nagytakarítás-törvény” és a teljes putyinizáció ellen - zárta sorait Hadházy Ákos. 

Budapestnek az a dolga, hogy megvédje, támogassa, partnerséget kínáljon a kormány által megtámadott civil szervezeteknek - utóbbit már a főpolgármester írta. Karácsony Gergely szerint a kormány a saját új ÁVH-jának törvényi furkósbotot akar adni a független civil szervezetek, a független sajtó, a független alkotóközösségek, a mindenkori hatalmat számonkérő jogvédők vegzálására. A kedd éjszaka benyújtott törvényjavaslat orosz mintát követ, a hatalomféltésről, a bosszúról és a kicsinyességről szól. De Budapest értékei, hite és jövője ott van sok ezer civil közösségben, akik helyben vagy országosan kiállnak fontos ügyekért. Akik nem hagyják veszni a közös dolgainkat. Akik az önzetlenséget választják az önzés helyett - magyarázta. Hangsúlyozta, magától értetődő, hogy Budapest számára a megtámadott közösségek partnerek és társak. Egyben jelezte, a most megtámadott szervezetekkel közösen fogja a Fővárosi Önkormányzat, miként tudjuk megóvni a városunkat és a közösségeinket a putyinizálódó kormány bosszújától.

Ezzel a törvénnnyel kivégezhetnek minden független magyar sajtóterméket, kormányfüggetlen civil szervezetet, ami közügyekkel foglalkozik, és büntethetővé teszik az uniós pénzek felhasználását - közölte a Momentum Mozgalom elnöke. Tompos Márton szerint ha ez nem viszi át az ingerküszöböt úgy, hogy a társadalom minden szeglete  tiltakozzon, „akkor itt vége”. Finoman oda szúrt a Tisza Pártnak is, amely nem tiltakozott a Momentummal együtt a gyülekezési törvény módosítása ellen. „Most újra ezt mondom: ha nem együtt lépünk fel, akkor nem lesznek tiszta választások 2026-ban. A következő hetekben dől el, hogy nekünk tényleg Mohács kell, vagy képesek vagyunk a saját kezünkbe venni a sorsunkat. Akik az utóbbi mellett vannak, a Momentumra a végsőkig számíthatnak” - fogalmazott Tompos Márton. 


Egyben új alapszabályt is elfogadtak, amely korszerűsíti a működést.