pedofília;Komárom;iskolaigazgató;rendőrségi nyomozás;Széchenyi István Gazdasági és Informatikai Technikum;

Még nyomoz a rendőrség a komáromi technikum volt igazgatójának ügyében, aki a gyanú szerint egy diáklánnyal létesített szexuális kapcsolatot

Úgy tudjuk, az elmúlt hónapokban már több tanúkihallgatás is történt.

Továbbra sem zárult le a nyomozás a komáromi Széchenyi István Gazdasági és Informatikai Technikum korábbi igazgatójának ügyében, aki a gyanú szerint egy diáklánnyal létesített szexuális kapcsolatot az iskolában – értesült a Népszava.

Az esetre tavaly októberben derült fény, miután az igazgató közös megegyezéssel távozott az intézményből.

A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság lapunk érdeklődésére most azt írta, hogy a kérdéses ügyben “tizennegyedik életévét betöltött, de tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel, hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaélve elkövetett szexuális visszaélés bűntett gyanúja miatt” folytatnak büntetőeljárást “ismeretlen személlyel szemben”.

Úgy tudjuk, az elmúlt hónapokban már több tanúkihallgatás is történt, de a rendőrség tájékoztatása szerint a nyomozás még jelenleg is folyamatban van.

A korábbi hírek szerint a volt igazgatót az iskola egyik takarítója leplezte le, aki benyitott abba a tanterembe, ahol a szexuális cselekmények történtek a férfi és a diáklány között. Az RTL Híradó tavaly októberi riportjából pedig az is kiderült, hogy több szülő már 2018-ban írásos panaszt nyújtott be az akkor még tanárként dolgozó férfi ellen azt kifogásolva, hogy a pedagógus szexuális utalásokat tett a tanórákon és magáncélból keresett fel diákokat internetes közösségi oldalakon. A szülők panaszait azonban senki nem vette komolyan.

Megírtuk: a komáromi technikumban több visszás eset is történt az elmúlt években - mint például a megrovásban részesült diákok nevéből kialakított szégyenfal, amit az oktatási ombudsman is jogellenesnek talált -, nemrég pedig kirúgták azt az oktatót, aki ezeket nem hagyta szó nélkül és kritizálta az intézményvezetést.

A NÉBIH és a kormányhivatalok csupán harmadáron értékesíthetik a vetőmagok minősítéséhez szükséges zárjegyeket a termelőknek, mint amennyiért megveszik azokat egy közbeszerzésen nyertes cégtől.