Európai Unió;Tarr Zoltán;Tisza Párt;

Tarr Zoltán szinte szóról szóra felmondta a Fidesz 2009-es EP-programját az Európa-napon, hogy mindenki hallja, az európaiság nem kampányfogás, hanem kötelesség

Talán ezt nem akarta hallani Deutsch Tamás. 

„Sokan mondják mostanság, hogy Brüsszel diktál, de én azt látom: Brüsszel dönt, és mi is ott ülünk az asztalnál” – jelentette ki a Tisza Párt európai parlamenti képviselője Budapesten, az Európa-napon tartott rendezvényen 

Az esemény – a Telex szerint– azért is lehetett volna figyelemre méltó, mert Tarr Zoltán mellett a fideszes Deutsch Tamás is köszöntőt mondott volna, ő azonban jelezte, hogy nem vesz részt a Szabadság téren megrendezett programon, és maga helyett sem küldött senkit.

Az ellenzéki politikus beszédében hangsúlyozta, hogy Európa nem csupán politikai vagy gazdasági közösség, hanem szellemi és kulturális egység is, amelyben Szent István jelölte ki Magyarország helyét. Úgy fogalmazott: az Európai Unió „mi magunk vagyunk”, és ha jól élünk a tagsággal, akkor nem akadályt, hanem lehetőséget, nem fenyegetést, hanem védelmet jelent. Véleménye szerint a világpolitikai és gazdasági bizonytalanságok idején az alapvető értékek is veszélybe kerülhetnek, ezért a rendelkezésre álló uniós forrásokat bölcsen kell felhasználni a közösség javára – jobb oktatás, egészségügy, valamint tisztább környezet érdekében.

Tarr Zoltán kiemelte a közös európai értékek – például a sajtószabadság, a korrupció elleni küzdelem és a kisebbségek védelme – fontosságát, hangsúlyozva: ha ezeket védjük, akkor magunkért is felemeljük a hangunkat. Emellett elvárja, hogy a tagállamok méltósággal viselkedjenek és elszámoltathatók legyenek.

Zárásként elárulta, hogy beszédének gondolatai a Fidesz 2009-es európai parlamenti programjából származnak, mondván, a Tisza Párt nem a múltat akarja felidézni, hanem arra emlékeztetni, hogy az európai elkötelezettség nem kampányfogás, hanem kötelesség, a jelen és a jövő iránti felelősség.

Hiányzik a jóhiszeműség – indokolta Magyar Levente a döntést.