választás;Magyar Kétfarkú Kutya Párt;2026;

A Magyar Kétfarkú Kutya Párt rendezvénye a Szabadság hídon

Önállóan indul a 2026-as parlamenti választáson a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, a tagság szerint lesz elég szavazó a bejutáshoz

Az ötszázalékos bejutási küszöb átlépése 4-5 mandátumot jelenthet a számukra.

A Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) taggyűlése szombaton elfogadta azt a döntést, hogy a jelöltjei önállóan indul a 2026-os országgyűlési választáson – tudta meg a Magyar Hang.

Bár korábban a tagság felkérte Kovács Gergely és Döme Zsuzsanna társelnököt, hogy egyeztessenek a Tisza Párttal egy lehetséges együttműködésről, végül nem született megállapodás. Információk szerint Kovács Gergely felvette a kapcsolatot Magyar Péterrel, ám a Tisza Párt elnöke elutasította a közös indulás lehetőségét.

Az MKKP tagsága úgy véli, hogy mindkét pártnak elegendő szavazója lesz, és az önálló indulás akár több ellenzéki mandátumot is eredményezhet. Példaként említik, hogy ha átlépik az ötszázalékos bejutási küszöböt, az 4-5 mandátumot jelenthet számukra, a Tisza Párt támogatottságának növekedése viszont kisebb arányú pluszmandátumot hozna. Az MKKP-n belül az a vélemény is megfogalmazódott, hogy míg a Tisza inkább jobboldali politikát képvisel, addig ők a baloldali és liberális szavazók érdekeit tudnák megjeleníteni a parlamentben.

A Magyar Hang megkereste Nagy Dávid pártigazgatót is, aki közölte, hogy a taggyűlés lezárultát követően kíván részletesen nyilatkozni.

Kovács Gergely még 2024 decemberében beszélt először arról az ATV-ben, hogy elképzelhetőnek tartana koordinációt a Tisza Párttal, amelyhez később a tagságtól is megkapta a felhatalmazást a tárgyalásokra. Az MKKP a 2022-es választáson 3,27 százalékot ért el, ami több mint 185 ezer szavazatot jelentett, míg a tavalyi EP-választáson 3,59 százalékot szereztek, így nem jutottak mandátumhoz az Európai Parlamentben. Ugyanakkor az önkormányzati választásokon több településen sikerült képviselőket delegálniuk, és ekkor lett Kovács Gergely a XII. kerület polgármestere is.

A Tisza Párt többször egyértelművé tette, hogy nem kíván más politikai formációkkal együttműködni.

Úgy véli, a sajtó napirenden tart egy nem létező ügyet, miközben azok az újságírók is a kórházban gyógyulnak, akik erről írnak. Az nem világos, hogy a politikai támadás részének tartja-e annak a Gulyás Gergelynek a kijelentéseit, aki az április 10-i Kormányinfó sajtótájékoztatón azt mondta tűrhetetlen és elfogadhatatlan az egész, az ügyben feljelentést kell tenni.