Volt egy általános iskolai évfolyamtársam, aki nem volt ügyes a sportokban. Persze jelentős különbségek vannak a tehetség, a középszer és az antitalentum között, ő a harmadik csoportba tartozott. Nagyon nekikészült a dobásnak, kifutott, mint egy Boeing 737-es, minden keserűségét és megalázottságát, amit ez a majomparádé jelentett neki, beleadta a dobásba, hátha attól majd jó messzire esik le a kislabda a vonaltól. Hát nem esett. Teljes erővel lecsapta közvetlenül maga elé, csak úgy porzott tőle az iskolaudvar.
Elon Musk ugyanezt a mutatványt adta elő, de optimista elánnal. Donald Trump beiktatásának napján az elnök mögött ugrált a színpadon, a testével X-et formázva, ami az általa tulajdonolt közösségi média platformra utalt. Kurjongatott és keménykedett, hogy a kormányzati hatékonysági hivatal élén (DOGE) a cél több mint 2 billió (!) adófizetői dollár megspórolása, amellyel véget vet a szövetségi kormány pazarlásának. A céldátum 2026. július 4-e volt, a Függetlenségi Nyilatkozat keltének 250-ik évfordulója, szülinapi ajándék egy dél-afrikaitól az USA-nak. Megkezdődtek a tömeges elbocsátások, tizenkilenc éves hacker fiúk randalíroztak a pénzügyminisztérium rendszereiben, a USAID-et beszántották, az oktatási minisztériumot kipakolták.
Majd jöttek a kínos lakossági fórumok, ahol a republikánus képviselőknek kellett megmagyarázniuk, miért kezd a világ leggazdagabb embere libertariánus emberkísérletbe éppen velük, akiknek Trump könnyű álmot ígért. Aztán jöttek a Tesla szalonok elleni támadások, az „Akkor vettem, amikor még Elon normális volt” autós matricák, végül a 71 százalékos visszaesés a vállalat profitjában. Musk bejelentette, hogy hátralép és ezentúl inkább a Tesla újjáépítésén fog dolgozni.
Trump biztos nem bánja, hogy Elon megbukott kislabdahajításból. Hasznos és bőkezű golyófogónak bizonyult.