fizetés;Lánczi Tamás;Szuverenitásvédelmi Hivatal;

Korábbi felvétel

Havi két és fél millió forintért dolgozott az állami médiánál Lánczi Tamás

Ez csak az egyik keresete a tíz forrás közül, ahonnan pénzt kapott volt az elmúlt három évben.

Tíz helyről kapott jövedelmet az elmúlt három évben Lánczi Tamás, a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke. A 24.hu megpróbált utánajárni, hogy ezeken keresztül mekkora vagyonhoz juthatott havonta, de maradtak bőven kérdések.

Azt azért sikerült megtudni, hogy az állami médiánál mekkora volt Lánczi Tamás havi javadalmazása. Nem csekély összeg, a tájékoztatás szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal későbbi vezetője az MTVA online igazgatójaként havonta 2 450 500 forintot keresett. Ehhez hozzáfűzték, hogy Lánczi Tamás csaknem két és félmillió forintos fizetése az utolsó munkabére volt a munkaviszonya megszűnése előtt. Hogy évről évre mennyit keresett, az nem derült ki, mindenesetre 2020 márciusa és 2024 februárja között dolgozott az állami médiának, előbb főtanácsadói, majd online igazgatói poszton.

Az állami média mellett Lánczi Tamás több mint havi egymillió forint fizetést kapott a Kommentár Alapítványtól, 500 ezer és 1 millió forint közötti összeget a Magyar Sörgyártók Szövetségétől, továbbá kisebb összegeket kapott a Budapesti Corvinus Egyetemtől, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemtől, valamint a Színház- és Filmművészeti Egyetemtől is. Mindezeken felül több mint havi egymillió forintos jövedelme volt az Országgyűlés Hivatalától.

Utóbbi azért lényeges - jegyzi meg a lap - mert a jelek szerint Lánczi Tamás egyszerre dolgozott az MTVA-nak és az Országgyűlés Hivatalának. Ugyanis a vagyonnyilatkozatában az elmúlt három évről kellett beszámolnia, az állami média pedig arról tájékoztatott, hogy az SZVH későbbi elnöke 2020 óta dolgozott náluk, azaz több mint három évig volt ott. A 24.hu megkérdezte az állami médiát, hogy ez nem volt-e összeférhetetlen, illetve, hogy pontosan milyen összeférhetetlenségi szabályok vonatkoznak a munkatársaikra, végezhetnek-e politikai tevékenységet például, de nem válaszoltak. Természetesen Lánczi Tamástól is megpróbálták mindezt megtudni, de nem tudtak épkézláb választ kicsikarni a szuverenitás őréből. 

Az sem derült ki, hogy pontosan mekkora fizetésért, milyen munkát és kinek végzett Lánczi Tamás az Országgyűlés Hivatalánál. Ezt ugyanis sem ő, sem a hivatal, sem a Fidesz-frakció, sem Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter nem volt hajlandó elárulni.

Azt javasolja, hogy az EUB a jogalapok többsége tekintetében adjon helyt az Európai Bizottság keresetének a kötelezettségszegési eljárásban.