Kína;függetlenség;Tajvan;hadgyakorlat;

Kína hadgyakorlatba kezdett, szerinte Tajvan függetlensége a háborút jelenti

A tengeri és a szárazföldi célpontok elleni csapásmérést, valamint a blokádellenőrzés bevezetését gyakorolják.

Kína hadgyakorlatot kezdett Tajvan körül, amelyet figyelmeztetésnek szán a tajvani függetlenséget támogatóival szemben - közölte kedden a távol-keleti ország hadserege.

A hangsúly az olyan gyakorlatokon van, mint a harckészültségi őrjáratok a tengeren és a levegőben, az általános irányítás gyakorlása, a tengeri és a szárazföldi célpontok elleni csapásmérés, valamint a blokádellenőrzés bevezetése kulcsfontosságú területeken és útvonalokon - közölte Si Ji, a keleti hadszíntér parancsnokságának szóvivője.

A hadgyakorlat egyben figyelmeztetésként szolgálnak a Tajvani-szorosban a békét aláásni próbáló szeparatista erőknek. Ez a nemzeti szuverenitás és a területi integritás megőrzéséhez szükséges intézkedés - fűzte hozzá Csu Feng-lien, a tajvani ügyekért felelős pekingi hivatal szóvivője, aki szerint Tajvan függetlensége háborút jelent, és a tajvani függetlenség követelése azt jelenti, hogy a tajvani népet veszélyes helyzetbe sodorják. A szárazföld nem fogja eltűrni, és nem hagy teret a függetlenségre törekvő tevékenységeknek. A szárazföld intézkedései kifejezetten a tajvani függetlenséget hirdető szeparatista tevékenységet célozzák, és nem irányulnak Tajvan ellen - tette hozzá.

A tajpeji védelmi minisztérium közleményében tudatta, a kínai Santung repülőgép-hordozó egység hétfőn belépett a védelmi területére, erre válaszul katonai repülőgépeket és hajókat küldött ki, és aktiválta szárazföldi rakétarendszereit.

A világ leggazdagabb embere és Donald Trump elnök legbőkezűbb kampányszponzora, Elon Musk nem unta meg a demokratikus választásokba beavatkozó plutokrata szerepét.