Nem voltak jogsértőek a Sztárban sztár nézők által kifogásolt epizódjai a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa szerint.
Mint arról a múlt héten a Népszava elsőként beszámolt, a legtöbb „LMBTQ-propagandával” kapcsolatos bejelentés a kormánypárti TV2 Sztárban Sztár című műsora miatt érkezett az NMHH-hoz a a fideszes és kormányzati körökben gyermekvédelminek nevezett, amúgy egyszerűen csak homofób törvényt hatályba lépését követően.
A legtöbb „LMBTQ-propagandával” kapcsolatos bejelentés a TV2 Sztárban Sztár című műsora miatt érkezett az NMHH-hozA bejelentők arra hivatkoztak, hogy a műsor során férfiak öltöznek be nőnek (vagy épp fordítva), ami egyébként az egész produkció lényege, mivel arról szól, hogy mások slágereit éneklik el, mégpedig az adott előadóvá maszkírozva. Az NMHH csütörtöki közleménye szerint
a hatósági ellenőrzés jogsértést nem tárt fel. Az indoklás szerint a műsor formátumából adódik, hogy a versenyzők az egész megjelenésükkel, minél élethűbben próbálják utánozni a kiválasztott művészt, kizárólag a nézők szórakoztatása céljából.
Ami magát a törvényt illeti, Valójában nem egy jogszabályról, hanem LMBTQI-ellenes törvénycsomagról van szó, amelyet 2021. június 15-én fogadott el az Országgyűlés. Eredetileg Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője és párttársa, Selmeczi Gabriella nyújtotta be a pedofil bűncselekmények elleni szigorúbb fellépésről, de aztán fideszes képviselők hozzávágtak még néhány módosítót. Közülük a gazdasági reklámtevékenységről szóló törvényé keltett meglehetős felhördülést, amely kimondja, hogy tilos olyan reklámot tizennyolc éven aluliak számára elérhetővé tenni, amely a szexualitást öncélúan ábrázolja, illetve a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, valamint a „homoszexualitást” népszerűsíti.