Tizenegy önkormányzati főtanácsadót és tanácsadót neveztek ki az új ciklusban, október 15-ig a Fővárosi Önkormányzatnál. Döntő többségük Karácsony Gergely főpolgármester embere, de vannak rajta a frakciókat segítő munkatársak is – írja a közérdekű adatigénylésre megküldött lista alapján a 444.
A lista még nem végleges, az viszont a portál szerint kiderült, hogy
Karácsony Gergely továbbra is főtanácsadóként foglalkoztatja Gál J. Zoltánt, aki ezért havi 1,95 millió forintot kap. Ő már évek óta Karácsony mellett dolgozik.
a volt főpolgármester-helyettest, a momentumos Kerpel-Fronius Gábort is kinevezték tanácsadónak, 1,1 millió forintért. A portál megkeresésére ő annyit árult el, hogy önkormányzati ügyekben ad tanácsot, végső soron Karácsony Gergelynek.
Kiss Ambrus volt helyettes is rajta van a listán, aki 1,55 milliót keres. Miután Karácsony az első ülésen nem tudta volna megszavaztatni Kisst a helyettesének, kinevezte a hivatal főigazgatójának. Kiss a 444-nek azt írta, csak egy fizetése van, és ennyit kapott helyettesként is.
és tanácsadó maradt Jávor Benedek, Kendernay János, Misetics Bálint és Rauschenberger Péter is. A listából nem derült ki, de feltételezhetően a korábbi területüket viszik tovább. Jávor az előző ciklusban a környezetvédelemért és az Európai-politikáért felelt, most 1,35 milliót keres. Kendernay Jánost várospolitikai tanácsnoknak nevezeték ki az előző ciklusban, aki az Action for Democracyt vezető Korányi Dávidot váltotta. Havi 1 millió a jövedelme. Misetics Bálint a szociálpolitikáért felelt, most 900 ezer forintot kap. Ugyanennyit keres Rauschenberger Péter is, aki fenntarthatósági tanácsadó volt.
a Fidesz frakció megtartotta Bősze Bernadettet, aki korábban az ECHO Tv híradósa és a közmédia riportere volt, ő 960 ezret kap havonta. Emellett egy jogász dolgozik a frakciónak 915 ezerért, aki nem közszereplő.
a Kutya Párt és az LMP munkáját is segíti 1-1 jogász, mindketten 750 ezret keresnek.
A portál kiemeli, a lista azért nem végleges, mert ennél több tanácsadó dolgozhat a városvezetés, a frakciók és a bizottságok mellett. De az új közgyűlésben kialakult zavaros helyzet miatt azt még nem lehet pontosan tudni, hogy mennyi.
Az előző ciklusban 46 embert foglalkoztathattak köztisztviselői minőségben, Karácsony Gergely szerint viszont most kevesebb ember is elég. Az SZMSZ módosításban azt javasolja, hogy a főpolgármester tanácsadói státuszainak számát csökkentsék 15-re (ami a hatályos SZMSZ szerint 46, de ezek nem csak az ő embereit jelentették, hanem a frakciók munkatársait is). Annak érdekében viszont, hogy minden frakció „legalább egy tanácsadói, illetve egy adminisztratív státusszal rendelkezhessen”, Karácsony egy kicsivel növelné a képviselőcsoportok keretét. Eddig ugyanis a frakcióknak összesen volt egy nyolcfős tanácsadói kerete, illetve kilenc adminisztratív státusza, amit most Karácsony egységesen tíz-tízre emelne. Ennek következtében a megkapott listán lévő nevek cserélődhetnek is, de a 444 úgy tudja, Karácsony a saját embereinél nem akar változást.
Karácsony Gergely a közgyűlés elé viszi az olimpiarendezés ügyétA hajléktalan-konténerektől a józsefvárosi kutyaürülék-szedésig – elkészült a budapestiek egymilliárdos közösségi költségvetéseKiss Ambrus: Nulla forintos számlaegyenleggel nyitotta az új ciklust a fővárosi önkormányzat