A premier előtti sajtóvetítésen az alkotók beismerték: a cím megosztó, és több, a sorozat elkészítésében részt vevő alkotó, közreműködő berzenkedett ellene. Azonban mégis erre esett a választás, épp azért, mert figyelemfelkeltőnek találták, és azt is remélik, hogy a sorozat megtekintése után a laikusok is választ kapnak a címben feltett kérdésre, amit a tragikus balesetek után cinikusan szegeznek az érintettek hozzátartozóinak.
Suhajda Szilárd élettörténetével és tragédiájával indul október 6-án a Spektrum új sorozata, a Minek ment oda, amely arra keresi a választ, mi motiválja a hegymászókat, hogy oxigénpalack nélkül vágjanak neki a nyolcezres csúcsoknak. Mint ismert, 2023. május 24-én, a Mount Everest csúcstámadása közben megszakadt a rádiókapcsolat Suhajdával. A háttércsapat a május 25-i esti órákban – miután információt kaptak arról, hogy a hegymászó 8780 méter magasan, az úgynevezett Hillary-lépcső aljában fekszik eszméletlenül, fagyási sérülésekkel és a magashegyi agyödémára utaló jelekkel – megállapodott az expedíciót biztosító nepáli ügynökséggel abban, hogy 26-án reggel megkísérelnek helikopterrel feljutni olyan magasságba, ahonnan láthatják Suhajdát, ezzel egyidőben pedig serpákat indítanak a hegymászóért, akik a remény szerint május 26-án, a késői órákban felérhetnek hozzá. Május 27-én a mentőcsapat nem találta meg, és mivel a körülményeket figyelembe véve nem láttak esélyt arra, hogy életben találják, a keresést befejezték.
Suhajda Szilárd eltűnését és a megtalálására indított mentőakciót azok is aggódva és reménykedve követték nyomon, akik korábban semmilyen, a hegymászással kapcsolatos tudással vagy tapasztalattal nem rendelkeztek. A hegymászó tragédiáját követő médiavisszhang és a többségében együttérző, néhány esetben azonban fájdalmasan érzéketlen véleménynyilvánítás nemcsak széles körű társadalmi érdeklődésről, hanem egyfajta értetlenségről is árulkodott. A Spektrum legújabb saját gyártású műsora, a Minek ment oda betekintést nyújt a „tiszta” – oxigénpalackra nem támaszkodó – expedíciós hegymászás világába, valamint elbeszéli a Himalája koronája magyar teljesítésének történetét hat legendás magyar hegymászó életútján keresztül. A drámai, gyakran szívmelengető, bizonyos esetekben megrázó epizódok főszereplői Ács Zoltán, Erőss Zsolt, Klein Dávid, Nedeczky Júlia, Suhajda Szilárd és Várkonyi László – a hazai expedíciós hegymászás meghatározó alakjai, akik mérföldkőnek számító első magyar csúcsmászásokat hajtottak végre.
A Minek ment oda epizódjai nemcsak sikeres nyolcezres csúcsmászásokat és három tragédiával végződő expedíciót járnak körbe, a készítők megszólaltatják a hegymászókat, családtagjaikat, barátaikat és alpinista kollégáikat, a hegymászást minél több aspektusból bemutatva. Arra keresik a választ, mi hajtja a magas hegyek megszállottjait, dacolva az élet elvesztésének lehetőségével, hátrahagyva családjukat. A sorozatnak köszönhetően a nézők közelebb kerülhetnek a hegymászók motivációinak megértéséhez, betekintést nyerhetnek a sportolók életébe, és többet tudhatnak meg a hegymászás értelméről, alpinistáink rendkívüli eredményeiről.
A grandiózus produkció nemcsak látványvilágában nagyszabású; a forgatás hét országban, 25 helyszínen zajlott Marokkótól Pakisztánon át az olyan közeli hegyekig, mint az osztrák Alpok vagy a szlovák Magas-Tátra. A hat főszereplőről szóló epizódokban összesen 51 szakértő, hegymászó, családtag szólal meg. A sorozat elkészítésében Géczy Dávid rendező segítségére voltak az elhunyt sportolók családtagjaitól kapott felvételek, kép- és hanganyagok, naplórészletek.