árvíz;Orbán Viktor;vízügy;bérrendezés;Magyar Péter;

Orbán Viktor a Lajta-menti árvízvédelmi munkálatokat ellenőrzi 2024. szeptember 17-én. A kormányfő megadta az engedélyt a szükségtározó megnyitására. Jobbról Nagy István agrárminiszter, balról Láng István, az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgatója.

- Orbán Viktor gyorsan belengette a vízügyesek bérének rendezését, miután Magyar Péter szólt, hogy siralmas fizetést kapnak

Vannak még csodák.

Különös összefüggésre figyelt fel a 24.hu: miután Magyar Péter a Partizánnak nyilatkozva felvetette, hogy az árvízvédelemben kulcsszerepet játszó vízügyes szakemberek siralmas bért visznek haza, Orbán Viktor hirtelen ígéretet tett, hogy rendezik a fizetéseket.

A Tisza Párt elnöke a gáton adott interjút Gulyás Mártonnak szerda este. Azt mondta: „A szakértelmet illene megbecsülni, azt a vízügyi hatóságot, ahol jelenleg egy vízügyi szakember 14 év tapasztalattal, három diplomával kevesebb, mint bruttó 400 ezer forintot keres egy hónapban. Egészen megalázó! Nem véletlenül hagyják ott rengetegen ezt a szakmát is. És ugyanez igaz a katasztrófavédelemre, ahol 3-5 ezer ember hiányzik állítólag a rendszerből. Már beljebb lennénk, ha a szakmai vitákat, a szakmaiságot megbecsülnék, és visszaépítenénk a környezetvédelmi szakhatóságokat, amiket az akkumulátorgyárak és más nagyberuházások miatt szétvertek. De mondhatnám példának az örökségvédelmet is, ahol a Tiborcz-féle beruházások miatt verték szét a szakhatóságot.”

Gulyás Márton ezt követő kérdésére az ellenzéki politikus igennel felelt a szakemberek béreinek rendezésére, a szakmaiság visszaállítására egy TISZA-kormány esetén.

Csodák csodájára Orbán Viktor mintha eszmélt volna. A miniszterelnök a ma reggeli árvízinfón elmondta: a vízügyi dolgozók bérét a mostani árvíztől függetlenül rendezni kell, ez a feladat a kormányfő szerint néhány éves távlatban lesz megoldható.

„A bajban nem a zseb, hanem a szív számít. Az meg a vízügyiseknél rendben van. De a zsebet rendezni kell” – fogalmazott a miniszterelnök.

Bóka János kilátásba helyezte, hogy Magyarország teljeskörűen és gyorsan végrehajtja az európai bírósági ítéletet, aminek az elmaradása eddig 293 millió euróba került.