Szokásosan esténként szokott megjelenni a Magyar Közlöny, azonban a csádi magyar szerepvállalás olyan fontos volt, hogy már napközben kiadták az erről szóló rendeleteket.
Ennek értelmében a magyar kabinet egyetért a csádi kormánnyal kötött védelmi együttműködés szövegével, amely az afrikai országban állomásozó magyar kontingens jogállásáról, a katonai együttműködésről és segítségnyújtásról szóló megállapodásról szól. Éppen ezért Orbán Viktor felhatalmazza Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi minisztert, hogy kijelölje a tárgyalásban való személyeket, emellett ő maga, vagy egy általa meghatalmazott illető az erről szóló dokumentumot aláírja. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszternek a szöveg végleges megállapításához szükséges meghatalmazási okiratot kell kiadnia. Emellett a megállapodás kihirdetéséről szóló törvénytervezetet az Országgyűlésnek is benyújtják.
Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap este a Karmelita kolostorban vacsora keretében tárgyalt Mahamat Idriss Déby Itnoval, a Csádi Köztársaság elnökével, aki két napos hivatalos látogatásra érkezett Magyarországra.
Orbán Viktor fogadta Csád elnökét, közös műveletek lehetőségéről is tárgyalnakSzalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter 2023 októberében jelentette be, hogy az Orbán-kormány katonai missziót küldene Csádba a migráció megfékezéséért és a humanitárius segítségnyújtás érdekében. Azóta kiderült, hogy az erről szóló tárgyalásokon Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert elkísérte Orbán Viktor fia, Orbán Gáspár is, maga a miniszterelnök pedig jelezte, szeretné már látni a megállapodást is a katonai misszióról. Az eredeti tervek szerint a magyar misszió 2024 tavaszán indult volna, ám erről egészen mostanáig semmilyen információ nincs.
Az Orbán-kormány már a katonai misszió bejelentése előtt 817 milliót adhatott a csádi jelenlétreA VSquare szerint katonai hírszerző központot tervez létrehozni Csádban az Orbán-kormány