húsüzem;

- Saját E-mentes termékcsaláddal erősít Magyarországon a székelyföldi húsüzem

A sepsiszentgyörgyi termékfejlesztők munkájának eredménye az az Európában is ritkaságszámba menő új E-mentes termékcsalád, amellyel a magyar piacon is hamarosan megjelenik a piacvezető erdélyi húsüzemek közé tartozó Bertis csoport.

A Kovászna és Hargita megyében 80 százalékos, Erdély többi részén 20-30 százalékos piaci részesedéssel rendelkező, 1992-ben alapított Bertis csoport Székelycsemege márkanévű termékeivel már 3 éve jelen van Magyarországon.

„Célunk sosem az volt, hogy a magyarországi szereplők versenytársai legyünk, hanem az, hogy egy olyan termékcsaláddal egészítsük ki az itteni választékot, amely kuriózumként hozza el a tradicionális erdélyi ízeket Magyarországra" – fejtette ki Berszány Tibor a Bertis cégcsoport tulajdonosa.

Hozzátette: a magyarországi mohácsi húsüzemből vásárolt alapanyagból Székelyföldön, a tradicionális erdélyi receptek alapján, keményfa füstöléssel készülnek termékeik, kontrolált ipari körülmények között, ám több terméküknél is meghatározó a kézi munka. Ennek is köszönhető, hogy a kisebb élelmiszerláncok mellett már több nagy hipermarket polcaira is felkerültek termékeik Magyarországon.

A tudatos táplálkozás térhódítása, valamint annak felismerése, hogy egyre többen szenvednek a különféle ételallergiától, a Bertis kutató-fejlesztő csapata az elmúlt években az E-adalékanyag mentes, növényi kivonatú természetes alapanyagokkal tartósított hústermékek kifejlesztését tűzte célul. Így született meg az a Pista bá, E-mentes termékcsalád, amely Romániában is jelzi a termék székely eredetét. A hagyományos kolbászok, szalámik után pedig hamarosan érkeznek azok az E-mentes mangalica és szarvas szalámik, amelyek az erdélyi ízvilág újabb szeletét hozzák vissza a mába – mondta Berszány Tibor. Kiemelve, hogy a cégcsoport termékei mind Romániaiban, mind Magyarországon sikeresek, így a sepsiszentgyörgyi és a gyergyószentmiklósi üzemeikben ma már több, mint ezer, székelyföldi embernek biztosítanak stabil munkalehetőséget. 

Az ipar, a mezőgazdaság, a szolgáltatások gyenge teljesítménye és a beruházások hiánya egyszerre húzza le a magyar gazdaságot.