;

letartóztatás;III. kerület;Kiss László;Óbuda;

- Az óbudai önkormányzat politikai leszámolásnak tartja Kiss László letartóztatását

„Érdekes tény, hogy míg az önkormányzatunk ellen folyó összehangolt akcióban közel 50 ügyészségi nyomozó vesz részt, és hatalmas erőkkel vonul fel minden egyes esetben, addig a pártállammal összefüggésben indult nyomozások esetében – ha egyáltalán elindul ilyen – jóval szerényebb a mozgósítás és a lelkesedés” – állapította meg a testület.

„A Fidesz hatalmi gépezete néhány napja letartóztatásba helyezte az ország hatodik legnagyobb önkormányzatának polgármesterét, Kiss Lászlót. Úgy gondoljuk, mindenkit megillet az ártatlanság vélelme, így Kiss Lászlót is” – közölte csütörtökön Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata. A testület nyilatkozatában hozzátette, különösen nem tartja indokoltnak a személyes szabadság korlátozását egy olyan vezető esetében, akinek munkája egy egész városrész működését érinti.

„Veszélyesnek gondoljuk az eljárást, hiszen ezzel a hatalom precedens teremt, hogy bármikor a választói akarattal szembemenve ellehetetlenítse egy új önkormányzat megalakulását, és saját választási veresége után új választást kényszerítsen ki” – áll a közleményben.

A testület leszögezte, szerinte az óbudai önkormányzat ellenzéki kézben tartása a Fidesz szemszögéből komoly gazdasági érdekeket sért.

„Kiss László és az őt támogató koalíció eddig és azután is megakadályozza a Római-part, a Mocsárosdűlő, a Hajógyári-sziget vagy a Római Kemping területének beépítését, szembe megy a fideszes szándékkal, a lakópark-biznisszel”

– sorolta az önkormányzat. Majd kiemelte, Kiss László meghurcolása az államhatalom erőszakos válasza, ami szembe megy a lakosság érdekeivel és akaratával, ugyanis nem tudják elfogadni, hogy a fideszes harácsolást Óbuda nem látja szívesen. A testület közölte, a választók az önkormányzati választáson világosan nyilatkoztak arról, hogy azt a környezettudatos szemléletű, szociálisan érzékeny politikát kívánják támogatni, amit az önkormányzat öt éve folytat.

„Érdekes tény, hogy míg az önkormányzatunk ellen folyó összehangolt akcióban közel 50 ügyészségi nyomozó vesz részt, és hatalmas erőkkel vonul fel minden egyes esetben, addig a pártállammal összefüggésben indult nyomozások esetében – ha egyáltalán elindul ilyen – jóval szerényebb a mozgósítás és a lelkesedés. Miközben a nyomozati érdekekre hivatkozva fosztanak meg szabadságától egy újraválasztott polgármestert, addig a fideszes médiabirodalom gond nélkül hozzájuthat nyomozati iratokhoz, majd közzé is teszi azokat, még a nyomozás lezárta előtt” – állapította meg az óbudai önkormányzat, és kiemelte,

ez az ellentmondás is alátámasztja a meggyőződésüket, miszerint itt politikai leszámolás zajlik.

A testület a nyilatkozatban hangsúlyozta, hogy az önkormányzat működése folyamatosan biztosított, minden feladatot maradéktalanul ellátnak. Mint azt a közlemény felidézi, a törvény kimondja, hogy a képviselő-testület ülését a polgármester hívja össze és vezeti, akadályoztatása esetén e hatáskörét az alpolgármester, több alpolgármester esetén pedig a polgármester által kijelölt alpolgármester gyakorolja.

A nyomozó főügyészség azt indítványozta, hogy a bíróság a politikusokat végrehajtandó szabadságvesztésre, tíz millió forintot meghaladó pénzbüntetésre ítélje, továbbá rendeljen el velük szemben vagyonelkobzást a jogtalan gazdagodásuk erejéig.