Nem is sikerült annyira rosszul a Donald Trump elnökválasztási kampánya újrakezdésének szánt hétfői beszélgetés Elon Muskkal, mert a volt amerikai elnök részéről csak húszegynéhány hamis állítás hangzott el, ami önmagához képest nem is annyira rossz arány. Abban azonban erősen kételkedhetünk, hogy ezzel az interjúval sikerül majd új lendületet adni a 78 éves volt elnök kampányának. Pedig szüksége lenne valami pozitív változásra, mert a korábban biztosnak tűnő győzelem a november 5-i választáson egyre távolibbnak tűnik. A fogadóirodák átlagosan már több mint hat százalékponttal látják jobbnak a demokrata párti Kamala Harris esélyeit, az alelnök mind több csatatér államban veszi át a vezetést.
Trump az interjúban arról beszélt, „gigantikus” számú ember nézi élőben az eszmecserét, balszerencsére az X mutatja a nézők számát, amely egy és kétmillió között mozgott. Akadtak más döbbenetes pillanatok, például amikor Trump azt találta mondani, hogy Venezuelában és más országokban a bűncselekmények száma 50-80 százalékkal csökkent, mert „megszabadultak minden rossz emberüktől” és Amerikába küldték őket. A dél-amerikai állam nem volt a legszerencsésebb példa, hiszen az ellenzék éppen Nicolás Maduro elnök nyilvánvaló választási csalása ellen harcol.
Trump új szintre emelte a diplomáciát. Úgy adta elő, hogy le akarta beszélni barátját, „Vlagyimirt” az Ukrajna elleni támadásról, mintha valamiféle kocsmai beszélgetés zajlott volna kettejük között. Azt mondta az orosz elnöknek: „Nem kellene ezt tenned, Vlagyimir”. Hát megtette.
Ennek kapcsán viszont kissé el is bizonytalanodunk, hiszen eddig miniszterelnökünktől is úgy tudtuk: Trump hamar lezárná a háborút. Maga a volt elnök egyetlen napról beszélt. De mi van akkor, ha Putyint tűzszünetre kéri, ám az orosz elnök nemet mond neki? Lehet, hogy több napba is telik majd? Akár több hónapba? Mi lesz így a jövő évi magyar költségvetéssel?