„Ez nem bőrszín kérdése, hanem kultúra kérdése. Steven Spielberg leforgatta a Schindler listáját. Martin Scorsese a Nagymenőket, igaz? Valószínűleg mindketten jó munkát végeztek volna a másik filmjével, de a kultúra ahonnan érkeznek más. Itt mindenki tudja milyen szaga van annak, amikor a forró fésű a hajadhoz ér egy vasárnap reggelen. A kultúra jelenti tehát a különbséget – válaszolta Denzel Washington amerikai színészidol nyolc éve arra a kérdésre, hogy miért nem egy fehér rendezőt bíztak meg a Fences című színdarab megfilmesítésére, amely egy fekete munkáscsalád életéről szól az ötvenes években. A hajat kiegyenesítő felhevített fésű, amely gyakran használója haját és fejbőrét is megégette, egy Madam C.J. Walker nevű üzletasszonyt tett az első fekete női dollármilliomossá a századelő Amerikájában, ám később az eszközben sokan a fekete indentitás feladásának szimbólumát látták.
Donald Trump az amerikai fekete újságírók szövetségének adott interjújában megkérdőjelezte Kamala Harris fekete identitását azzal, hogy szerinte Harris mindig is indiai gyökereit hangsúlyozta, csak néhány éve lett belőle fekete nő. Tény: Harris édesapja jamaikai fekete férfi, édesanyja pedig egy indiai nő. Mindketten az világelitbe tartozó kaliforniai Berkleyn, lányuk pedig a washingtoni fekete egyetemen, a Howardon szerzett diplomát.
A CNN, MSNBC, ABC azonnal rasszistának nevezte Trumpot, ám a közösségi médiában megjelentek ezt árnyaló reakcióvideók is. Ezekben fekete fiatal férfiak kérik ki maguknak, hogy fehér liberális újságírók kiáltsanak rasszizmust a nevükben. Tény: Trump sóvárog a fiatal fekete férfiak voksáért. Szintén tény: a demokrata pártnak is nagy szüksége van a fekete szavazatokra. Hogy Harrisék haját égette-e meg a forró fésű egy vasárnap reggelen, azt nem tudjuk.