;

Egyesült Államok;Houston;Chicago;Donald Trump;amerikai elnökválasztás;elnökválasztási kampány;Kamala Harris;

Donald Trump a fekete választók megmentőjeként beszélt magáról

- Trump kétségbe vonta Harris származását

A  fekete újságírószövetség (NABJ) chicagói rendezvényének vendége volt Donald Trump szerdán, ahol a kérdezők - a Fox News képviseletében megjelenő Harris Faulknert leszámítva - nem fukarkodtak a kemény kérdésekkel és éles megjegyzésekkel. A szervezet minden elnökválasztási évben meghívja a hivatalban lévő elnököt és a pártok elnökjelöltjeit, hogy az újságírók a programjukról és annak fekete közösséget érintő részleteiről kérdezhessék őket.

Rachel Scott, az ABC News riportere azonnal nekiugrott Trumpnak és a fejére olvasta a múltban tett rasszistának mondott vagy derogáló kijelentéseit, Niki Haley és Barack Obama születési helyéről terjesztett valótlanságoktól egészen odáig, hogy a fekete újságírókat „lúzernek”, egyes fekete kerületi ügyészeket pedig „állatnak” és „veszettnek” nevezett. "Miért is bíznának a fekete választók a volt elnökben, ha ilyen sértő nyelvezetet használ?" - tette fel a kérdést Scott. Az ingatlanmágnásból lett valóság showsztárból lett populista politikus válaszában kikérte magának az ellenséges hangnemet és megismételte korábban tett kijelentését, hogy Tim Scott dél-karolinai szenátorral tett erőfeszítései nyomán számos „fekete” munkahelyet teremtett, egyetemet és vállalkozást segített, így az elnökök közül ő tette a legtöbbet a feketékért Abraham Lincoln óta.

A Trumpra jellemző, komikusan túlzó kijelentés nem ingatta meg a kérdezőt és vádló hangon számonkérte a Republikánus Párt tagjait is, miszerint Kamala Harris alelnököt egy "DEI jelöltnek tartják". A DEI (Sokszínűség, Egyenlőség, Befogadás) betűszó a közszférában és magánvállalatoknál is érvényesülő pozitív diszkrimináció, amely az etnikai, vallási, nemi vagy szexuális kisebbségek alkalmazásánál juttatnak érvényre. Trump a kérdésre azzal kontrázott, hogy közvetett módon már régóta ismeri Harrist és korábban mindig indiai származásúnak mondta magát, „csak pár éve derült ki róla, hogy ő fekete.” Ez az állítás már csak azért sem állja meg a helyét, mert Harris 1986-ban a fekete intézményként számon tartott Howard Egyetemen diplomázott Washington DC-ben.

Később ugyanezen a napon a demokrata alelnök Houstonban mondott beszédet a helyi egyetemi leányszövetség évfordulós találkozóján, ahol az őt ért vádakra is reagált a Texas Tribune tudósítása szerint. „Ugyanazt a régi műsort láthattuk” – utalt Trump hamis állításaira. „Megosztottság és tiszteletlenség. Hadd mondjak el, hogy az amerikai nép többet érdemel” – tette hozzá Harris. A beszédében nyomatékosította, hogy a jövő héten a választás szempontjából döntő fontosságú, a csatatér államokban lévő városokba látogat majd. „97 nap múlva választás lesz és ebben a pillanatban a nemzet számít rátok, hogy lelkesítsetek, szervezetek és mozgósítsatok. Mert ha összefogunk, hegyek mozdulnak meg. Ha mozgósítunk, a nemzet változhat jobb irányba. És ha elmegyünk szavazni, történelmet írunk” – lelkesítette demokrata híveit az első fekete alelnöknő.

A Putyin-rezsim elég sokra képes, hogy visszakapjon egy gyilkosságért elítélt ezredest.