A vándorgyűlés középpontba állítja a magyar könyvtári rendszer intézményeit annak tükrében, hogy hogyan felelnek meg a XXI. századi trendeknek, illetve a rendezvény alátámasztja a tényt, hogy a hazai könyvtárak és könyvtárosok kiváló példái és nagykövetei az innovációnak, a kreativitásnak és a változásra való reagálásnak. A mesterséges intelligencia (MI) az élet számos területére hatással van, beleértve a könyvtári szolgáltatásokat is. A MI támogatja a könyvtárosokat abban, hogy a felhasználóknak hiteles információkat és forrásokat biztosítsanak a hatékonyság és az eredményesség jegyében. „A változás részesei vagyunk: Mi és MI” címen indul tanácskozás, mely betekintést nyújt a MI könyvtári felhasználásába és alkalmazási kihívásaiba is.
Az eseménysorozat több kiállításra felhívja a figyelmet, többek között a Mesélő évszázadok – a Somogyi könyvtár legrégebbi kincsei, a CSENDÜLŐ - A Bródy Sándor Könyvtár silent book tárlatokra, valamint Közkönyvtári Börze 2024 poszterkiállításra és Dusha Béla fotóművész kiállítására. Két kötetbemutató színesíti a hetet, Istók Anna A szemérem határai és Schmöltz Margit Botticelli szerelmei című könyveit ismertetik a Somogyiban. Lesznek kulturális programok is: orgonakoncert, szabadtéri táncbemutató és táncház. De helyet kap a sport, ekkor tartják a Könyvtáros Olimpiát, a sportágak: futás, gyaloglás, jóga, sárkányhajózás, tánc. Mindemellett s könyvtárosok több tematikus sétán és kiránduláson vesznek részt, melyek Szegedhez és a régióhoz kötődnek.
A vándorgyűlés idei szervezésében és megvalósításában számos újítás és reform jelenik meg. Az eseményt az MKE a Csongrád Megyei Könyvtárosok Egyesülete, a Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár, a SZTE Klebelsberg Könyvtár és Szeged MJV Polgármesteri Hivatala partnerségével hívja életre.
További információért ide kattintva lehet elérni.