Várkert Bazár;Debrecen;választási kampány;rendezvények;elszámolás;Magyar Péter;TISZA Párt;

Debrecenben Magyar Péter megtöltötte a nagytemplom előtti teret

- Magyar Péter debreceni és Várkert Bazár előtti rendezvénye együtt nem került annyiba, mint a Kossuth téri

A Tisza Pártnak elsősorban a jó minőségű hangosításért kellett a zsebébe nyúlnia.

Újabb rendezvények elszámolását tette közzé a Tisza Párt, ezúttal Magyar Péter május 5-i debreceni nagygyűlésének ára és a május 30-i, köztévés vitaműsor alatti, Várkert Bazár előtti tüntetés költsége derült ki – szúrta ki a hvg.hu a párt honlapjának „Transzparencia” rovatában. Az április 6-i Kossuth téri nagygyűlésről csak május végén tették közzé a tételes elszámolást - erről a Népszava is beszámolt -, az több mint 28 millió forintba került.

Mint kiderült, Debrecenben kicsit több mint 16,2 millió forintot kellett a Tisza Pártnak fizetnie a politikai nagygyűlésért, amelyből legfőbb tételt, akár csak a Kossuth téren, a hangosítás jelentette. Míg az Országház előtt a rendezvény technikai része összesen 24 millióba került, a legnagyobb lélekszámú vidéki városban a hangtechnika csaknem 8,8 millió forint volt, és a többi része (ledfal, hangfal, súgógép) sem került sokkal többe 2,2 milliónál.

A Várkert Bazárnál az egész rendezvény végszámlája, igaz jóval kisebb résztvevővel, alig lett több, mint 8,5 millió forint, a hangtechnika nem érte el a négymilliót, az egyéb technikai költség pedig az egymilliót. – A rendezvények költségeit egytől egyig kiegyenlítettük, a közösségünk nagylelkű adományainak köszönhetően – olvasható a Tisza Párt bevezetőjében, de a rendezvények finanszírozásának pontos forrása nincs megjelölve.

A hvg.hu megjegyzi, hogy a nekik adott interjúban Magyar Péter még májusban azt is ígérte, hogy közzéteszik majd a vagyonnyilatkozatát is, s a lap kifogásolja, hogy annak továbbra sincs nyoma a honlapon. Egyébként feltehetően azért nincs, mert még vagyonnyilatkozat sincs, ugyanis a hatályos uniós szabályozás szerint a megválasztott EP-képviselőknek „az európai parlamenti választásokat követő első plenáris ülés végéig” kell benyújtaniuk vagyonnyilatkozatukat a parlamenti elnöknek. Ez értelemszerűen még nem történt meg.

Úgy vélik, a nemrég elfogadott jogszabály a rendőrség és más erőszakszervezetek világát hozza be az ágazatba, indokolatlanul nagy betekintést tesz lehetővé a dolgozók magánéletébe.