A június 9-i választásokra jogerősen nyilvántartásba vett jelöltek és jelölőszervezetek keddig összesen 41 híján 24 ezer delegáltat regisztráltak a szavazatszámláló bizottságokba. Az adatsor a Nemzeti Választási Iroda tájékoztatása szerint naponta frissül, ugyanis a delegált tagokat a választási irodák folyamatosan rögzítik a választási rendszerbe.
A jelölőszervezeteknek múlt péntekig volt lehetőségük megnevezni delegáltjaikat, akiknek létszáma az elmúlt négy napban a bő kétszeresére nőtt. A jelenlegi 23,9 ezerből 18,9 ezret a 11, EP-listát állító szervezet jelölt:
a Fidesz-KDNP kevéssel több, mint 10 600-nál jár – 72 százalékos növekedés -, vagyis az uniós listás pártok delegáltjainak jelenleg 56 százalékát adják a kormánypártok.
Az ellenzékiek közül egyelőre a Magyar Péter-féle Tisza Párttól 2200 feletti delegáltat regisztráltak eddig, ami 75 százalékos gyarapodás, a DK-MSZP-Párbeszéd lista közel 1800, míg a Momentum közel 1450 szavazatszámlálót mondhat magáénak, előbbi péntek óta bő 90 százalékos emelkedés, utóbbi nagyjából duplázás. A Jobbik több mint 960 – plusz 75 százalék –, az LMP 760, a Kutyapárt több, mint 550 delegáltnál jár – 115, illetve 83 percenttel nőtt –, a Mi Hazánknak 395 – szintén duplázás –, a Márki-Zay Péter-féle Mindenki Magyarországának bő másfélszáz, a Megoldás Mozgalomnak 30 regisztrált számlálója akad, míg Vona Gábor 2RK-jától még senkit sem jegyeztek be.
Az országban összesen 10 112 szavazókörben lehet majd voksolni, a jelölőszervezetek 2-2 tagot delegálhatnak a szavazatszámláló bizottságokba, vagyis egy pártnak maximum 20 224 delegáltja lehet.
Béke, ármány, lövészárkok – Így fog kinézni a választás az északi-pesti kerületekbenZuglóban megy az ellenzéki belháború, miközben a X. és a XVI. kerületben a több ciklus óta uralkodó kormánypárti polgármestert kellene leváltaniBeindult a választási népvándorlás, a korábbiakhoz képest sokkal többen döntöttek úgy, hogy állandó lakcímük helyett tartózkodási helyükön szavaznak