űrszonda;

Első küldetését sikeresen teljesítette a szonda, amely a befékezést követően Hold körüli pályára állt

- Hold körüli pályára lépett a titokzatos kínai szonda

A Chang’e 6 meg nem nevezett célból svéd, olasz, francia és pakisztáni rakományt is visz magával, de a témával foglalkozó szakemberek, újságírók azt is kiszúrták a fotókon, hogy a landoló egység oldalára egy kis szürke, nem tisztázott mibenlétű és célú objektum is fel van erősítve.

Hold körüli pályára lépett a Kínai Űrtechnológiai Akadémia (CAST) által múlt pénteken fellőtt Chang'e 6 nevű szonda, amelyet a Hosszú Menetelés 5 nevű rakétával juttattak a világűrbe. Ezt a Pekingi Repülési Irányító Központ jelentette be. A szonda mintákat gyűjt majd a Hold túlsó oldalának talajából – első alkalommal a világon –, és azt visszahoznák a Földre. A rakéta fő rakománya egy leszálló egység, amely június elején érne talajt égi kísérőnk felszínén, majd a gyűjtött anyaggal visszatérne. Ilyen feladatokat a Chang’e 5 már sikeresen végrehajtott a Hold felénk eső oldalán 2020-ban.

A Chang’e 6 ugyanakkor meg nem nevezett célból svéd, olasz, francia és pakisztáni rakományt is visz magával, de a témával foglalkozó szakemberek, újságírók azt is kiszúrták a fotókon, hogy a landoló egység oldalára egy kis szürke, nem tisztázott mibenlétű és célú objektum is fel van erősítve. Valószínűnek tartják, hogy az egy holdjáró, és kínai forrásokból azt is lehet tudni, van rajta infravörös képalkotó berendezés, de nem tudni, mire használnák. A CAST végső célja, hogy 2030-ban már embereket is küldjön a Holdra, de ennek részleteit titokban tartják.

Amerikai kutatók számítógépes szimulációval megfejtették, hogyan tűnt el a víz szinte teljesen a Vénuszról. Pedig a bolygó története ugyanolyan jól indult, mint a Földé.