A tankerületi központ élére ugyanis új igazgatót neveztek ki nemrég, csakhogy erre a tankerület jogi képviselője elfelejtette külön felhívni a bíróság figyelmét a május 7-i tárgyalási napot megelőzően.
A Belső-Pesti Tankerületi Központot már Tóth János vezeti, aki korábban a Dél-Pesti Tankerületi Központnak volt az igazgatója, vagyis a kölcseys tanárok kirúgásában semmilyen szerepe nem volt. Az ügyben érintett Marosi Beatrix továbbra is szakmai vezető maradt, de a jogszabályok szerint ő hivatalosan már nem képviselheti a tankerületet a perben, ezért a bíróság sem idézheti be, legfeljebb tanúként, ha azt a felperesi vagy az alperesi oldal kezdeményezi.
Halász Krisztián tanácselnök bíró a keddi tárgyalási napon megjegyezte: eddigi pályafutása során egyszer sem találkozott olyan esettel, amikor valaki alperesi képviselőből tanúvá változik.
Az új helyzetet a bíróságnak is mérlegelnie kell, ezért a tárgyalást június 13-ára halasztották.
A gimnáziumból öt pedagógust rúgtak ki, köztük a Tanítanék Mozgalom két képviselőjét, Törley Katalint és Palya Tamást. A pert azért indították, mert jogtalannak érzik elbocsátásukat. A váratlan fordulat őket is meglepte, hiszen kedden már az elsőfokú ítélet megszületésére számítottak. A bíróság egyébként továbbra is szeretné meghallgatni Marosi Beatrixot és szembesíteni a per folyamán elhangzott tanúvallomásokkal, de a tankerület szakmai vezetője betegség miatt már több alkalommal sem jelent meg a tárgyalóteremben. Legutóbb március 26-ára idézték be, de ismét egészségügyi okokra hivatkozva maradt távol, amihez utólag orvosi igazolást is csatolt.
Iskolaigazgató: érezhető volt, hogy a tankerület ellenségként tekint a tiltakozó tanárokraA tanárok ügyvédje, Tóth Balázs lapunknak azt mondta, ő sem hallott még olyanról, hogy valakinek egy per közben megváltozik a jogi helyzete, vagyis alperesből tanúvá lép át, ahogy most Marosi Beatrixszal történt. Olyan szabály pedig nincs, hogy a korábbi törvényes képviselőt a bíróság beidézheti, ezért is kell most a bíróságnak megvizsgálnia, ilyenkor mi a teendő. Az eljárási törvények azt sem szabályozzák, hányszor lehet orvosi igazolással távol maradni a tárgyalástól. Az ügyvéd ugyanakkor abban bízik, júniusban már születhet ítélet.