Az Egyesült Államok magyarországi nagykövete, David Pressman április 23-án, kedden Széder-estet tartott a rezidenciáján, ahol egy beszélgetés keretében különböző vallásokat, politikai nézeteket és hátteret képviselő embereket látott vendégül - olvasható egy, a nagykövetség által lapunknak is megküldött közleményében.
Mint írták, az eseményen a rabszolgaságból a szabadságba vezető út hagyományos történetét idézték fel. A beszélgetés kifejezetten arra összpontosított, hogy a történet hogyan kapcsolódik három olyan témához, amelyek a magyar kormány politikai programjának középpontjában állnak: „migráció, gender, háború.”
A közleményben megjegyezték, hogy az est folyamán élénk beszélgetés zajlott különböző vallásokat és politikai nézeteket képviselő, különböző hátterű emberek közt, beleértve egy magyar holokauszt-túlélőt is. „A határozott nézetekkel rendelkezőknek, különösen azoknak, akik nem értenek egyet egymással, több időt kellene egymás társaságában tölteniük, nem pedig kevesebbet. Azok a beszélgetések, amelyeket a sajátunktól eltérő véleményű emberekkel folytatunk toleranciát szülnek, elősegítik a különbözőségek tiszteletét, és megerősítik demokráciáinkat” - fogalmazott David Pressman, megjegyezve, hogy megtiszteltetés volt egy ilyen sokszínű társaságot vendégül látnia egy széderasztalnál.
Menczer Tamás szerint David Pressman úgy beszélt, mint egy baloldali politikai aktivistaA nagykövetség által közzétett fényképek tanúsága szerint az eseményen egymással szemben foglalt helyet a kormány egyik fő ideológusa, a Terror Háza Múzeum főigazgatója, Schmidt Mária, valamint a hatalom által üldözött Magyar Evangéliumi Testvérközösség (MET) vezetője, Iványi Gábor is. Emellett szintén jelen volt az Amnesty International Magyarország vezetője, Vig Dávid is, akivel Schmidt Mária is váltott néhány szót. Utóbbi már csak azért is érdekes, mert az önkormányzati kampányra beidőzített, úgynevezett „hídpénzbotrány” egyik főszereplőjének azt a Vig Mórt tartja a Fidesz, aki a civil szervezet vezetőjének testvére.
Budai Gyula: Nyomoz a rendőrség a Lánchíd felújításának ügyébenNyilvánosságra hozták a Lánchíd-jelentést, de az nem derült ki belőle, milyen visszaélésekre utalt Gulyás Gergely