Tarr Zoltán református lelkész lépett a színpadra: aki 2015-ig a Magyarországi Református Egyház egyik vezető pozícióját töltötte be, de kilépett az egyházból, mert ő már akkor is látta, hogy nem jól mennek a dolgok.
A református lelkész felidézte az egy héttel ezelőtti húsvét üzenetét, a reményt, a felszabadulást. – Egészséges keresztény egyházak nélkül nincs egészséges társadalom – idézte Gulyás Gergelyt, a Miniszterelnökséget vezető minisztert, hozzátéve, az egyházak a felelősek, hogy valóban nincs egészséges társadalom, egyre többen hagyják el a keresztény egyházakat, látva, mi történik ott.
Erdő Péter: Úgy tűnik, hogy fogyatkozóban vagyunk, az emberek körében csökken a hitAz egyház és az állam összefonódása jól látszik a közéletben – mondta a lelkész, felemlítve a kegyelmi ügyet, Balog Zoltán abban játszott méltatlan szerepét, azt, hogy a gyermekek védelme fölé helyezik magukat, elkövetve a pedofília bűnét.
– Védhetetlen Balog Zoltánnak a tisztségéhez való ragaszkodása, mondjon le
– követelte Tarr Zoltán, és vele együtt a tömeg. – Bocsánatot kérek a bicskei gyermekotthon áldozataitól, és mindazoktól, akiket cselekedeteivel a püspök lebecsült – jelentette ki, azt ígérve, hogy a reformátusok meg fogják oldani a Balog-ügyet, hogy a püspök mihamarabb nyugdíjas legyen, hogy megkezdődhessen az egyház és a magyar társadalom gyógyulása.
Egy török mondást idézett: „Bár az erdő zsugorodott, a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert a fejsze ravaszul meggyőzte őket, hogy mivel a nyele fából készült, ő is közülük való”. Mint közölte, ezért ebből elegünk van, az állam ne szóljon bele az egyházak ügyeibe, vegyük vissza az egyházat, Magyarországot, közösségeinket azoktól, akik saját homokozójuknak tekinti azokat.
„A kegyelmi botrány egyenes következménye az állam és az egyház összefonódásának, nem politikai, óriási erkölcsi hiba”