Csütörtökön délután dönt a tihanyi képviselő-testület egy értékes, korábban 67 millió forintra becsült, de 60 százalékos árengedménnyel pályázaton meghirdetett 600 négyzetméteres önkormányzati telek értékesítéséről – írja a 444 a település családbarát intézkedései között megbúvó ügyletről, amelyet sokan, így a helyi ellenzék képviselői is felháborítónak tartanak. A pályázatra egy ajánlat érkezett egy Tihanyban élő házaspártól, Csillag Tibortól és Csillag-Tósoki Daniellától, akik bruttó 28 millió forintot adnának az értékes építési telekért. Az ajánlatot tevők nem mások, mint a Tósoki Imre (Fidesz–KDNP) polgármester közvetlen hozzátartozói, lánya és veje.
A pályázat valódi szociális segítség lehet a rászoruló fiataloknak, ugyanis célja „a Tihanyban élő vagy Tihanyban elszármazó gyermekes fiatalok, gyermeket nevelő családok Tihany településen való önálló otthonteremtésének, letelepedésének elősegítése önkormányzati – telek – ingatlan értékesítésével”.
Az egyik fő feltétel, hogy a pályázók nem lehetnek tihanyi ingatlan tulajdonosai. Mint a cikkből kiderült, a Csillag-házaspár az előírásoknak látszólag nem felelt meg, némi hivatali ügyintézéssel feltehetőleg azonban ez is megoldódott. A polgármester lánya és veje ugyanis már rendelkezik egy csaknem 200 négyzetméteres ingatlannal, amelyben ténylegesen laknak a fiatalok, egyben „pazar apartmanházként” is működik. – A Mandula Villa öt apartmannal rendelkezik, a vendégek kényelmét pedig még egy finn szauna és relaxációs szoba szolgálja. Igen ám, de a lakóingatlan besorolást már jó előre, 2022 novemberében „kivett vendégház, udvar” besorolásúvá, s ez már nem kizáró pályázati feltétel.
Ha a testület is rábólint, a telek a polgármester családjáé lesz, ami felháborodász váltott ki a helyiek és az ellenzéki képviselők körében is. Minderről a polgármester egy tiltakozó ellenzéki politikus Facebook-posztjában kommentként megjegyezte, hogy a fiatalok pályázata minden szempontból megfelelt a követelményeknek, ráadásul az ingatlanra az elektromos szolgáltatónak van bejegyzett vezetékjoga, amelynek kiváltása több mint 25 millió forintba kerül. A pályázata feltételei között szerepel még például, hogy 20 évig nem lehet eladni az ingatlant, amit üzleti célra sem lehet hasznosítani ugyanennyi ideig, négy éven belül pedig be kell építeni.
Agárszobor, medence, napozóterasz, sziklakert patakkal – Nézze meg, milyen szép villát épít magyar adófizetői pénzből Mészáros LőrincDrónfelvétel mutatja be a NER nyomulását Tihanyban és Balatonfüreden