Azt állította a Kormányzati Tájékoztató Központ (a hvg.hu kérdéseire válaszolva a Magyar Péter által közzétett hangfelvételről), hogy „a kormány már mindent elmondott ezzel kapcsolatban”.
Ezzel szemben a tény az, hogy a kormány semmit nem mondott. Nyilván él a bűncselekménnyel gyanúsítottak jogával: azzal tudniillik, hogy nem köteles vallomást tenni. Még.
Azt állította Gulyás Gergely miniszter (videó-nyilatkozatában ugyanerről), hogy „egy megfélemlített feleséggel folytatott családi vitának semmi köze a közélethez”.
Ezzel szemben a tény az, hogy ha nem volna köze, akkor a kormány összes propagandafóruma nem zúgná kórusban, hogy a volt igazságügyi miniszter exférje szörnyeteg nőbántalmazó. És akkor az állítólag megfélemlített feleség nem adott volna játékfilm hosszúságú interjút a családi életéről, hanem csak arról beszélt volna, hogy ő maga igazat mondott-e Rogánék beavatkozásáról a Völner-ügybe. A családi életét tehát ő keverte a közéletbe. Vagy Rogán.
Azt állította Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója (az atv.hu-nak, hogy szívesen feljelentené Von der Leyent, akinél „korruptabbat alig láttam. A Pfizer-beszerzést sms-ben intézte a férje főnökével, a parlament alelnökét letartóztatják dollárkötegekkel a bőröndjében. Hát mi folyik ott Brüsszelben?”
Ezzel szemben a tény az, hogy a Pfizer-vakcinák beszerzését Von der Leyen nem egyedül, hanem a tagállamok képviselőivel együtt intézte, bár sms-ekben közvetlenül is tartotta a kapcsolatot a Pfizer vezérigazgatójával, és emiatt az Európai Ügyészség vizsgálatot folytat. Férje egy amerikai biotechnológiai céget vezetett, ám a Pfizer vezére sosem volt a főnöke. Az Európai Parlament alelnökét pedig valóban letartóztatták ugyan katari megvesztegetési pénzek állítólagos elfogadása miatt, de neki semmi köze az Európai Bizottság elnökéhez. Ez folyik tehát Brüsszelben: vizsgálat és letartóztatás. Még szerencse, hogy Budapesten ma sem tudjuk, mennyiért vásároltuk a kínai meg az orosz vakcinákat. Ja, meg a lélegeztetőgépeket, amelyeknek az adásvételi papírjait is ledarálták.
Azt is állította Schmidt, hogy „nehéz ott eligazodni Brüsszelben; most decemberben adták ide az uniós pénzt azzal, hogy a jogállamiság rendben van”.
Ezzel szemben a tény az, hogy a jogállamiság nincs rendben, csak az igazságszolgáltatásban kért reformok bevezetését hagyták jóvá, a befagyasztott pénzek többsége azonban még zárolva van. Úgy látszik, tényleg nehéz eligazodni Brüsszelben.
Azt állította Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója (Facebook-oldalán a DK, az MSZP és a Párbeszéd megállapodásáról), hogy „ilyen a stratégiai együttműködés a baloldalon. Gyurcsány jelöltje lesz a főpolgármester-jelölt és Gyurcsány jelöltje lesz a miniszterelnök-jelölt is. Akarjuk ezt? Egy frászt!”
Ezzel szemben a tény az, hogy Karácsony biztosan nem Gyurcsány jelöltje, hiszen Gyurcsány sokáig vonakodott támogatni a főpolgármester újraindulását. A közös miniszterelnök-jelöltről pedig majd csak 2026-ban kell megegyezni. Akarjuk ezt? Egy frászt! Sokkal előbb kellene meneszteni az Orbán-kormányt.
A szerző újságíró
–
A cikkben megjelenő vélemények nem feltétlenül tükrözik szerkesztőségünk álláspontját. Lapunk fenntartja magának a jogot a beérkező írások szerkesztésére, rövidítésére.