A sorozatot új stáb, a Városmajori Szabadtéri Színpad munkatársai szervezték, negyvenhárom fővárosi társulat részvételével. Kiderült a közönség most is nyitott arra, hogy „együtt éjszakázzon” kedvenc színészeivel. Persze a programok már délután elkezdődtek. Az esemény szlogenje a Minden Egy! lett, ebben benne van az is, hogy a szervezők szerették volna a színházi törésvonalakat legalább egy estére eltüntetni. Ezért a legszélesebbre igyekeztek kinyitni a megszólított teátrumok körét. Beszállt a programba mások mellett a Thália Színház, az Újszínház és a Színház-és Filmművészeti Egyetem is. Természetesen a függetlenek sem hiányozhattak.
A Játékszínben, amely magánszínház, délután egy órányi játékos műsorra hívták a nézőket. Az összeállítást különböző szereplőkkel kétszer is műsorra tűzték. A Játékszínben játszó színészek közül ötnek az volt a feladata, hogy nagyon népszerű magyar verseket mondjanak vagy olvassanak fel különböző stílusban. Az előadók sorrendjét, illetve hogy milyen stílusban verseljenek, a nézők húzták ki, az est moderátora, Hirtling István irányításával. Lévay Viktória kapta az első költeményt, Nagy László, Adjon az Isten című versét kellett előadnia, úgy, mintha éppen elhagyta volna a szerelme. A színésznő megoldásán Bank Tamás, a színház direktora, a színésznő férje is jót derült. Élvezte az improvizáció szabadságát a többi színész is: Eszenyi Enikő, Náray Erika, Barabás Kiss Zoltán, Kolovratnik Krisztián és Kerekes József is. A közönség aktívan bekapcsolódott a játékba.
A Játékszíntől néhány sarokra lévő 6Színben a korábbi drámaíróversenyekre emlékeztetett az esti program. Három író arra vállalkozott, hogy néhány óra alatt megír egy húszperces darabot, a színészek napközben ezeket elpróbálják és este a nézők meg is nézhetik az előadást. A művek a Színházak éjszakja már említett szlogenjét kellett, hogy tartalmazzák és az írók kaptak a munkához egy aktuális hírt is, amit szintén be kellett építeniük a szövegkönyvbe. Gáspár András művében egy több generációs családi konfliktust szemléltetett Szabó P. Szilveszter rendezésében. B. Török Fruzsina drámája arról szólt, mi történik akkor, ha egy férj elfelejti a feleségével való megismerkedésének évfordulóját, a darabot Simon Kornél állította színre néhány óra alatt. Rényi Ádám pedig egy könyvklub kulisszái mögé vezette a nézőket Szilágyi Bálint rendező segítségével.
A Katona József Színházban este kilenckor az „Ébresztő” koncertre várták a nézőket. A színház fiatal színészeiből álló alkalmi zenekar, amely már korábban szűkebb körben bemutatkozott, most először állt a közönség elé. A repertoáron szerepeltek a színház előadásait megidéző szerzemények, népdalok, világslágerek és musical örökzöldek is. A zenét Lelkes Botond színész keverte. A zenekarhoz sok társulati tag csatlakozott előadóként. A koncerthez színházi keret is társult. Érződött, hogy a Színházak Éjszakája az alkotókat és a nézőket is képes egyszerre felszabadítani. Reméljük, nem kell újabb öt évet várni rá.