A hatályos törvények alapján nem tekinthető jogellenesnek, ha a sztrájk alatt a munkáltató szünetelteti az érintett dolgozók társadalombiztosítását - közölte lapunkhoz is eljuttatott tájékoztatásában a Magyar Állami Operaház .
Mint korábban hírt adtunk róla, hogy az intézmény a sztrájk napjaira szüneteltette a magukért kiálló dolgozók társadalombiztosítási jogviszonyát. Bárány Balázs Péter, az Operaházi Dolgozók Független Szakszervezetének (ODFSZ) elnöke hangsúlyozta, hogy az eljárás társadalombiztosítási csalás, a tb-szüneteltetés gyakorlatilag jogsértő. Ezt az érdekképviselet elnöke jelezte Főző Virágnak, az Operaház főigazgató-helyettesnek, levelében hivatkozott a Büntető törvénykönyvre, amely szerint a tett társadalombiztosítási, szociális vagy más jóléti juttatással való visszaélés, a vétség pedig két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Részmegállapodás született, a sztrájk folytatódik az OperábanA Magyar Állami Operaház azonban visszautasítja a vádat, miszerint bűncselekményt követett el, mondván, a A 2019. évi CXXII. törvény alapján a társadalombiztosítás szünetelése nem tekinthető sem jogellenesek. E szerint az intézmény vezetése a minél előbbi megállapodásban érdekelt, és ehhez nem kíván etikátlan eszközökhöz folyamodni. „Különösen károsnak tartjuk az ehhez hasonló nagy nyilvánosság előtt folytatott, hangulatkeltő, manipulatív megnyilvánulásokat, miközben a tárgyalások konstruktív mederben folynak az intézmény vezetői és munkavállalói között” - zárul a tájékoztatás.
Miközben folytatódik a sztrájk, Ókovács Szilveszter fényes következő évadot hirdetett, és nem érzi, hogy le kellene mondaniaZajlik a sztrájk, az Operában ma kórus nélkül adják elő a Hunyadi Lászlót