„Egy adatvédelmi szempontból alacsony kockázatú helyzet állt elő a hétvégén, amikor a webshopok regisztrációjára fejlesztett szoftvert telepítettünk. Azért alacsony, mert olyan adatokat látott egy szűk kör, amelyek egyébként nyilvánosan is hozzáférhetők. Mintegy 1300 adatról van szó, melyeknek többsége nyilvánosan hozzáférhető céges kapcsolattartó adat volt” – mondta az Indexnek Mikecz Péter. A Magyar Posta kommunikációs főigazgatója mindezt azzal kapcsolatban közölte, hogy március 15-én több felhasználó egy felhasználói profil alá került, így több mint ezer regisztrált ügyfél láthatta egymás adatait.
Mikecz Péter hangsúlyozta, hogy a hibát az észlelést követően azonnal elhárították, és a jogszabályi előírásoknak megfelelően jelentették a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnak. Ezt követően ismét elnézést kért az érintett ügyfelektől.
1300 vállalkozó neve szivárgott ki a Magyar Postától egy adatvédelmi incidensbenMint arról lapunk is beszámolt, Magyarországon március 15-től a Magyar Postát is fel kell ajánlaniuk a webshopoknak a kiszállításhoz, a vállalkozók már e naptól regisztrálhattak az állami cég erre a célra létrehozott felületén. Azok, akik a szerződésmódosítás helyett ezt a megoldást választották, csak az új szállítási árakat kapták meg, és hozzáférhettek a Magyar Posta futárszolgálatának címiratkitöltő alkalmazásához. Az Index egyik olvasóját március 16-án érte kellemetlen meglepetés, amikor belépve a fiókjába azt tapasztalta, hogy az összes egyéni vállalkozó egy „cégbe”, vagyis egy profil alá került be. A magyar webáruházakat képviselő Ecommerce Hungary alelnöke akkor a portál megkeresésére azt mondta, a legtöbb elérhetőség a vállalkozók honlapján is megtalálható, így nem számít személyes adatnak. Ormós Zoltán hozzátette, vannak olyanok, akik a privát email-címükkel regisztráltak, ez már felvethet jogi aggályokat.
Az Orbán-kormány kötelezővé tette az online kiskereskedőknek, hogy áruikat a Magyar Postán keresztül is küldjék, ha a vevő ezt kéri