Széles körű megállapodást kötött a Momentum és a DK az önkormányzati választásokra, vagyis nagyon úgy tűnik, hogy a Donáth Anna által meghirdetett harcból a DK ellen nem lett semmi, a két ellenzéki párt Budapesten és számos vidéki nagyvárosban is közös jelölteket indít - derül ki a Telex cikkéből.
A megállapodás egyik sarokköve, hogy mindkét párt támogatja a másik fél 2019-ben győztes polgármesterének az újraindulását. Ez a személyeket illetően így fest:
a Momentum a DK-s Kiss Lászlót támogatja a III. kerületben,
a DK a momentumos Soproni Tamást támogatja a VI. kerületben,
a Momentum a DK-s Niedermüller Pétert támogatja a VII. kerületben,
a DK támogatja a Momentum által is támogatott Pikó Andrást a VIII. kerületben,
a Momentum a DK-s László Imrét támogatja a XI. kerületben,
a Momentum a DK-s Cserdiné Németh Angélát támogatja a XV. kerületben,
továbbá a Momentum beáll a DK-s Szaniszló Sándor mögé is a XVIII. kerületben.
Egyetlen budapesti kerület kivételével a Momentum és a DK mindenhol közös jelöltet fog indítani. A kivétel Budafok-Budatétény lesz, de az sem teljesen: a XXII. kerületben előválasztást tartanak március 21-24. között. A DK Perlai Zoltánt, a Momentum Havasi Gábort indítja.
Egyebekben a leosztás a következőképpen alakul:
Újpesten a DK Trippon Norbertet indítja, aki mögé már korábban beállt az MSZP, az LMP és a Párbeszéd, most pedig a Momentum is. Itt egyébként öt éve Déri Tibort választották meg, aki akkor még momentumos volt, később azonban, a DK nagy politikus-csábítgatási időszaka idején átejtőernyőzött Gyurcsány Ferencékhez.
A Belváros-Lipótvárosban a Momentum után a DK is beállt Juhász Péter mögé. Mint ismert, az Együtt volt társelnökét korábban a Magyar Kétfarkú Kutya Párt támogatta, ám miután a Momentum is megtette ezt, ők inkább kifaroltak mögüle.
Kőbányán a Momentum visszalépteti a már bejelentett polgármesterjelöltjét, Stemler Diánát, helyette a DK-s alpolgármestert, Mustó Gézát támogatják.
A Hegyvidéken a DK beállt a momentumos Farkas Csaba mögé, ezzel komoly előnyt biztosítva az MKKP-s Kovács Gergely és az LMP-s Kendernay János ellenében, akik szintén itt terveznek indulni. Jelen állás szerint itt előválasztás fogja eldönteni, ki szállhat síkra a polgármesterségért. Az ellenzéknek itt ugyanis a korábbiaknál nagyobb esélye lehet győzni, miután az ősfideszes Pokorni Zoltán bejelentette visszavonulását.
Pesterzsébeten (XX. kerület) a Momentum beáll a DK-s Fekete Katalin mögé, ezzel visszaléptetve a korábban bejelentett Gyuricza-Somodi Klárát.
Csepelen (XXI. kerület) a DK-s Paál Géza lép vissza, helyette Gyurcsányék a momentumos Dukán András Ferencet támogatják. Ez a kerület azért lehet érdekes, mert a Németh Szilárd által vezetett fideszes belháború hevében a kormánypárt saját jelöltet indít rá a pártból kizárt Borbély Lénárd csepeli polgármesterre.
Végezetül Soroksáron (XXIII. kerület) a DK a momentumos Ritter Ottót támogatja. Itt az LMP-nek is van jelöltje Bereczki Miklós személyében, aki 2019-ben még a Jobbik politikusaként mindössze 214 szavazattal kapott ki a fideszes Bese Ferenctől. Azt egyelőre nem tudni, hogy a Momentum meg tud-e itt állapodni az LMP-vel, de Bedő Dávid, a Momentum elnökségi tagja általánosságban véve megfenyegette a zöldpártot, mondván, ha Vitézy Dávid indulását támogatják a főpolgármesteri posztra, akkor a továbbiakban az LMP-t nem tekintik az ellenzék részének.
Ezen túl több vidéki városban is megegyezett a Donáth Anna, illetve a Gyurcsány Ferenc vezette párt.
Egerben a DK visszalépteti Balázs Miklóst, és beáll a momentumos Jánosi Zoltán mögé,
Debrecenben szintén a DK lép vissza és a momentumos Mándi Lászlót támogatja,
Szolnokon a momentumos Miskolczi László lép vissza, helyette az MSZP-DK polgármesterjelöltjét, Győrfi Mihályt támogatja a párt,
Mindezek mellett a Momentum és a DK arról is megállapodott, hogy Veszprémben Hartmann Ferenc, Nyíregyházán Jeszenszki András, Nagykanizsán Horváth Jácint, Kaposváron pedig Pintér Attila lesz a közös jelöltjük.
A DK az MSZP-vel és a Párbeszéddel már novemberben megegyezett, így a fő kérdés a továbbiakban az, hogy a Momentum miképp fog megállapodni az MSZP-vel. A Jobbik 2022-ben, Jakab Péter bukása után kilépett az ellenzéki összefogásból, az LMP pedig jelezte, hogy több helyen kitartanak a saját jelöltjük mellett.
Donáth Anna: A DK a hazugság kultúráját képviseli