Bár nagyobb gond nélkül landolt február 22-én a Holdon az amerikai Odysseus-szonda, de mivel utána felborult, csak egy részét tudta elvégezni feladatainak a tervezettnél rövidebb ideig működve. Az Intuitive Machine texasi magánvállalat építette, és a NASA által megrendelt és részben fizetett (110-118 millió dollár arányban) Odysseus nevű űrszonda egyik lába a leszállást követően egy sziklahasadékba akadhatott be, mert a lézerberendései nem jól működtek.
A borulás szerencsére nem tette teljesen működésképtelenné, az IM-1 küldetés így részben megvalósulhatott. A legnagyobb bajt az okozta, hogy az oldalra fordulása miatt nem mindegyik napeleme működött, ezért kevesebb energiát tudott gyűjteni. Így a tervezett 7-10 nap helyett csak 5 napja volt arra, hogy műszerei dolgozzanak, így küldetése tegnap véget ért. A tervek szerint még ebben ez évben sor kerülhet az MI-2 sőt, az MI-3 misszióra is.
Másodszor is feléledt a japánok űreszköze
A JAXA SLIM leszállóegysége január 19-én szállt le a Holdra. Bár küldetését - a kijelölt céltól mindössze 100 méterre kellett megérkeznie - sikeresen végrehajtotta, de a landolás során orra bukott, így nem a tervezett pozícióban érte el a felszínt. Az űreszköz azóta két alkalommal - egyszer az akkumulátorok lemerülése, majd a holdi éjszaka miatt, amikor nem jutott napfényhez és a hőmérséklet is alacsonyra süllyedt - szüneteltette tevékenységét, de mindkétszer felébredt. Az űreszköz életképes maradt és megőrizte kommunikációs képességét. Az ügynökség legutolsó, hétfői posztjában arról számolt be, hogy a leszállóegység berendezései kezdtek túlmelegedni az őket érő napfény hatására, miközben a felszíni hőmérséklet 100 Celsius-fokig emelkedett. Az űreszköz emiatt újra szüneteltetni kényszerül az adatgyűjtést és a kommunikációt is egy időre.